Ryzen 5 3600 RTX2060 Super ve QP Bilişim Tercübem

Merhaba yeni bir bilgisayar aldım QP Bilişimden içerisinde Ryzen 5 3600 ve MSI Gaming X RTX2060 Super bulunmakta. Burada önce QP bilşimle aramda geçen olayları değerlendireceğim. Öncelikle satın alma öncesi gayet bilgi verici kolaylaştırıcılardı.(Ben mağazasından aldım).Sistem güzelce kurulmuş kablolaması muhteşem. Fakat şu anda keşke biraz undervoltage yaptırsaydım diyorum işlemciye (kendim yapmaya güvenemiyorum) nedeni ise 2 dakikada Prime95 testinden 90dereceye çıktı ben de hemen kapattım tabii. QP bilişimin mağazası yokuş bitiminde olduğundan arabayla geçerken görmeyebilirsiniz biraz gözünüzü dört açmanız gerekebilir: İşlemci soğukluğu stress testlerinde ne kadar berbatsa ekran kartı soğukluğu o derece mükemmel. 30 dakikalık ekran kartı testinde 65 derece üstüne çıkmadı. Sorusu olanlar sorabilir herkese yardımcı olmak isterim.
Sistem Özellikleri:
-RTX2060 Super MSI Gaming X
-Versa J24 650Watt RGB 4x12cm Kasa.
-Ryzen 5 3600 Stok Fanlı
-MSI B450M-A PRO Max Anakart
-2x8 Corsair Vengeance RAM
-120GB Corsair MP300 NVMe M.2 SSD
-Seagate Barracuda 1TB HDD

Konuyla alakasız olacak konu sahibinin affına sığınıyorum :) Kule tipi soğutucu alabilirim link bıraktığım soğutucuda CPB açık bir sıkıntı çıkarır mı?
Noctua cidden aşırı kaliteli soğutucular üretiyor o ürün de forumda bolca öneriliyor fakat fiyatı bana biraz pahalı geldi şunu önerebilirim ama 2 fanlı modeliyle tek fanlı modeli arasında fark var madem 680 liralık soğutucuya bakıyorsunuz bunu alın 200tl cebinizde kalsın.Zaten bu soğutucunun bir üstü orta seviye sıvı soğutma oluyor. https://www.hepsiburada.com/arctic-...0ZGckoIikMKM624j1GIxM5qA67RLKUDhoCxa0QAvD_BwE

Noctua cidden aşırı kaliteli soğutucular üretiyor o ürün de forumda bolca öneriliyor fakat fiyatı bana biraz pahalı geldi şunu önerebilirim ama 2 fanlı modeliyle tek fanlı modeli arasında fark var madem 680 liralık soğutucuya bakıyorsunuz bunu alın 200tl cebinizde kalsın.Zaten bu soğutucunun bir üstü orta seviye sıvı soğutma oluyor. https://www.hepsiburada.com/arctic-...0ZGckoIikMKM624j1GIxM5qA67RLKUDhoCxa0QAvD_BwE
Bir kaç video baktık alacağım anakart ile uyumsuz görüntü veriyor. Noctua hep sabit kahverengi üretiyor anladığım kadarıyla daha şık bir şey olsun isterim hep😀 RGB tarzı olsada olur olmasada attığın linkteki daha iyi bir görünüme sahip, teşekkür ederim🙂

Eki Görüntüle 587301

Sistem az önce 1,5 dakikada +90 derece olurken şuanda 5 dakikada 70-72 arasına sabitlendi.Fakat 4000mhz çalışan işlemci 3500mhz çalışmaya başladı umarım pek bir performans düşüşü yaşamam.Gerçi işlemci bazlı oynadığım tüm oyunlarda zaten gereksiz bir fps sağlıyorum.
Ben de kullanıyorum ve bir sıkıntı olmadı performans açısından, çok ciddi sorun yaşamazsın diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı