Ryzen 5 3600 + RX 5700 XT | Fortnite: Bölüm 2 | 1080p | 4K Destansı Ayar

Sistem özellikleri;
- MSI B450 Gaming Plus MAX
- AMD Ryzen 5 3600 (Stok Fan)
- Sapphire Pulse RX 5700 XT
- 16 GB DDR4 Kingston HyperX Black
- XPG SX8200 512 GB NVMe
- Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM SATA 3 HDD (Oyunlar SATA 3 HDD üzerine kurulu)
- High Power Simplicity 700W 80+
- AOC C27G1 @ 1080p 144 Hz

Kullanılan yazılımlar;
- Windows 10 Pro x64 1909
- AMD Radeon Adrenalin 19.9.2 WHQL Driver
- AMD Radeon ReLive
- HWiNFO64 v6.13-3970
- RivaTuner Statics Server 7.2.3
- VEGAS Pro 17.0

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merak ettiğim bir konu var.
Oldukça güzel bir sistem yapmışsınız, monitör de benim beğendiğim monitörlerden fakat 1080p 27" monitörde kullanılmaz diyenler var. Bir kullanıcı olarak sizin kendi fikrinizi soruyorum nasıl diye?
Bir de monitör ile gözünüz arası tam olarak kaç santim?

Destansı ayarlarda da oyun harbi iyi gözüküyormuş. Gerçekten güzel sistem toplamışsınız, FPS değerleri de çok iyi. Güle güle kullanın.🙂

Merak ettiğim bir konu var.
Oldukça güzel bir sistem yapmışsınız, monitör de benim beğendiğim monitörlerden fakat 1080p 27" monitörde kullanılmaz diyenler var. Bir kullanıcı olarak sizin kendi fikrinizi soruyorum nasıl diye?
Bir de monitör ile gözünüz arası tam olarak kaç santim?
Hocam yakından bir karış uzak mesafedeyim. Eğer çok yakınlaşacak olursam hakikaten de pikselleri sayıyorum ama masaüstünde gezerken böyle. Oyunlarda hiç öyle bir şeye rastlamadım.

Yani 27"de olsa pikselleri görmek için monitörün dibine girmek gerekiyor.
Normal kullanıcı (bu 60 veya 100cm arası değişebilir) mesafesinde bir problem olmuyor yani.
Bunu bir kullanıcının belirtmesi güzel. Hayırlı olsun çok güzel sistem kurmuşsunuz güle güle kullanın.

Sistemimiz hemen hemen aynı bir tek anakart farklı bende ki anakart B450 Tomahawk MAX. Bir tek eksik ekran kartı kaldı onu da Sapphire Pulse RX 5700 XT düşünüyorum. Sosyalde RX 5700 XT serisi için baya sorun yaşan arkadaşlar olmuş. Gördüğüm kadarıyla sizde sorun yok. Sosyalde yaşanan sorunlardan hiç karşılaştınız mı?

Sistemimiz hemen hemen aynı bir tek anakart farklı bende ki anakart B450 Tomahawk MAX. Bir tek eksik ekran kartı kaldı onu da Sapphire Pulse RX 5700 XT düşünüyorum. Sosyalde RX 5700 XT serisi için baya sorun yaşan arkadaşlar olmuş. Gördüğüm kadarıyla sizde sorun yok. Sosyalde yaşanan sorunlardan hiç karşılaştınız mı?
Hocam benim sürücüler açısından sıkıntım oldu onu da hallettim sayılır.

Hocam benim sürücüler açısından sıkıntım oldu onu da hallettim sayılır.

O sorunları nasıl halletiniz peki hocam. Birde kartı nereden almıştınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı