Ryzen 5 3600 undervolt ve sıcaklık düşürme rehberi

LoL. Benimki 4.2'de anca 1.4v ile stabil kalıyor. Ne güzel işlemcileriniz var.

Hocam ben normal kullanırken 3, 6GHz'de 1.05 Volt'ta kullanıyorum 4.2GHz'e render alırken aldım oda 2 defa GTX 1070'de oyunlarda hiç sıkıntı çıkarmadı 3.6GHz bence bir deneyin derim.
Teşekkür ederim. Ben de 41 çarpan ile 1.235 kullanıyorum. Daha önce 40 çarpan ile 1.1185 kullanıyordum. Soğutucu alınca 42 yapıp voltajı 1.20 yaparak denemiştim ama Prime testinde çekirdek kapatıyordu.

Hocam Prime testi çok sert bir test güncel hayatta bu denli yüklenmeniz neredeyse imkansız ben catia Solid kullanıyorum onlar bile bu stress programları kadar yormuyor makineyı renderda onlar garantinin garantisi. Bu tarz stress testlerinin algoritması küçük çaplı matematiksel işlemler olduğu için işlemciyi oldukca yüke sokuyor yabancı forumların büyük kesiminde Prime95'den geçmese bile kullananlar var işkence testi diyorlar bir de :) Prime testi gibi yoracağınız tek program gene bir analiz programı ansys onu da kullanan kilitle çok az şahsen bir mühendis olarak ben daha kullanmadım öğrenciyken derste kullandım sadece o kadar onunda hakkı zaten R5 3600 değil Ryzen Threadripper veya Xeon serisi çünkü onda yüksek meshli analizler 1-2 hafta bile sürebiliyor.

Evet ben de 3.6GHz 1.05V kullanıyorum normalde. Yine de çok kötü bir silikonum olması beni endişelendiriyor.

Sıkıntı olmaz hocam 1.4'de 4.2 yapınca reset yiğenler var ben karantinada kafayı yiyip kurcaladım i7 6700'den bu haliyle bile epey üstün zaten o yüzden acele işim olmadığı sürece açmıyorum ben.

Arkadaşlar merhaba, ryzen 7 2700x işlemci ile ac origins de 80+ sıcaklık değeri görünce araştirma yapmaya başladım. Cpu nun turbo da çalıştığını fark edince core performans boost secenegini kapattım ama yinede düzelmedi. Ryzen master dan baktigim kadarıyla cpu voltaj anlık yükselip 1.46 lara kadar çıkıyor. Ryzen master dan voltajı 1.21 e sabitledim fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda ayarlar gitti. Sorum su ki ben bu voltajı nasıl tek seferde sabitleyebilirim. Oyunlarda 80 üstü sicakliklar görmek istemiyorum. Anakartım biostar b450mh.

Arkadaşlar merhaba, ryzen 7 2700x işlemci ile ac origins de 80+ sıcaklık değeri görünce araştirma yapmaya başladım. Cpu nun turbo da çalıştığını fark edince core performans boost secenegini kapattım ama yinede düzelmedi. Ryzen master dan baktigim kadarıyla cpu voltaj anlık yükselip 1.46 lara kadar çıkıyor. Ryzen master dan voltajı 1.21 e sabitledim fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda ayarlar gitti. Sorum su ki ben bu voltajı nasıl tek seferde sabitleyebilirim. Oyunlarda 80 üstü sicakliklar görmek istemiyorum. Anakartım biostar b450mh.
Voltaja dokunmayıp, Core Ratio değerini 39, yada 38 yapın. Voltajı anakart kendi ayarlayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı