Çözüldü Ryzen 5 3600 ve MSI Tomahawk B450 Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Telemnar92

Picopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Merhaba, mavi ekran hatalarından bir türlü kurtulamıyorum. Yardımcı olabilecek kimse var mı?

Sistemim ;
  • Windows 10 (1909)
  • Ryzen 5 3600
  • MSI Tomahawk B450
  • HyperX Predator 2x8 3200 Mhz
  • MSI 5700XT
  • Sharkoon 750w 80 plus Gold
Denediğim çözüm yöntemleri ;
  1. Üç farklı diske temiz kurulum yaptım.
  2. Farklı BIOS sürümleri denedim.
  3. Farklı Windows sürümleri denedim. (1903, 1909, 2004)
  4. Disklerin SATA kablolarını değiştirdim.
  5. PSU kablolarının tamamını değiştirdim.
  6. Farklı SATA Yuvalarını denedim.
  7. Farklı GPU denedim
  8. İki defa MemTest yaptım. Temiz çıktı
  9. Prime95 ile stres test yaptım.
Her ne yaptıysam bir çözüm üretemedim. Merak ettiğim hangi donanım bana sorun çıkartıyor tahminleriniz neler, garantiye neleri göndermeliyim? Benim şüphelendiğim anakart, işlemci ve güç kaynağı.

MsInfo & Olay Görüntüleyici
Minidump-1

Bu yazıyı yazarken aldığım ;

Minidump-2

Bir de nasıl bir bağlantısı var bilmiyorum, bilgisayar mavi ekran hatası vermeden önce tarayıcı çöküyor.

@Recep Baltaş @Murat5038 sizlerden yardımınızı bekliyorum.

Not : Lütfen okumadan ''ekran kartın güncel mi?'' gibi yazılar yazmayın.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun her sıkıntıda sorunu ekran kartına yükleme bilinçsizliğine iyi bir örnek bu konu.

Haklısınız açtığım konularda 3 farklı ekran kartı denediğimi belirtmeme rağmen ısrarla ekran kartındandır, ekran kartı sürücündendir gibi yorumlar tekrar tekrar yazıldı.

Haklısınız açtığım konularda 3 farklı ekran kartı denediğimi belirtmeme rağmen ısrarla ekran kartındandır, ekran kartı sürücündendir gibi yorumlar tekrar tekrar yazıldı.

Sürü psikolojisi dostum birkaç kişi sıkıntıyı çözemediği zaman sistemde AMD marka ne varsa kötülenir ve bu şekilde o ürünleri üreten insanların hakkına girilmiş olur maalesef bizim ki gibi ülkelerde bu konularda sağ duyulu bilge bir yaklaşım sergileyebilecek insan sayısı oldukça az.
Saçmalamayın please. Ekran kartında da sorun var. Bilginiz yoksa konuşmayın.

Ne sorunu mis gibi çalışıyor işte anakartın BIOS hatası var okudunuz mu konuyu? Yoksa yazmak için mi yazıyorsunuz siz saçmalamayın.

Sürü psikolojisi dostum birkaç kişi sıkıntıyı çözemediği zaman sistemde AMD marka ne varsa kötülenir ve bu şekilde o ürünleri üreten insanların hakkına girilmiş olur maalesef bizim ki gibi ülkelerde bu konularda sağ duyulu bilge bir yaklaşım sergileyebilecek insan sayısı oldukça az.

Ne sorunu mis gibi çalışıyor işte anakartın BIOS hatası var okudunuz mu konuyu? Yoksa yazmak için mi yazıyorsunuz siz saçmalamayın.

Hocam sorun hallolmuş neden abartıyorsunuz? Sorun ESET Nod, Ekran kartı ve BIOS ile ilgiliydi. Hepsini de anlattım ve hallettik sanırsam. Umarım konu daha fazla uzamaz. Ayrıca NVIDIA al geç denmesi benim de tuhafıma gitmedi değil fakat emin olun haklılık payı var. AMD kullanıcıları sürekli WHQL olmayan test sürümlerini indiriyorlar ve artık biz de WHQL yazmaktan usandık biraz. Bunun için öyle dediğinden eminim. İyi günler.

Hocam sorun hallolmuş neden abartıyorsunuz? Sorun ESET nod, ekran kartı ve BIOS ile ilgiliydi. Hepsini de anlattım ve hallettik sanırsam. Umarım konu daha fazla uzamaz. Ayrıca NVIDIA al geç denmesi benim de tuhafıma gitmedi değil fakat emin olun haklılık payı var. AMD kullanıcıları sürekli WHQL olmayan test sürümlerini indiriyorlar ve artık biz de WHQL yazmaktan usandık biraz. Bunun için öyle dediğinden eminim. İyi günler.

Bu konuda da NVIDIA mı alıp geçmelimiymiş?
Bırakın arkadaşlar sürü psikolojisi ile hareket ediliyor zerre sağduyu bilgelik yok suçlanan ürünü üreten insanların emeğine hakkına giriliyor olmaz böyle rezalet kusura bakmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı