Ryzen 5 3600X OC değerleri

Doğru yapıldığı taktirde işlemcinin ömrünü kısalttığı ile ilgili bir bilgi yok. Yani doğru yapmadığı taktirde işlemciye fazla voltaj verdiği ve gereğinden fazla ısınmasına sebep olduğu durumlarda işlemci içinde ki maddelerin ömrü kısalır.
Voltaj ayarı yapmadan sadece GHZ değerinin yükseltilmesi sorun teşkil etmez mi sizce ?

Voltaj ayarı yapmadan sadece GHZ değerinin yükseltilmesi sorun teşkil etmez mi sizce ?
Voltajla alakalı hiçbir ayarı değiştirmediyseniz "otomatik" modda olduğu anlamına geliyor. Bu moddayken frekansı arttırdığınızda VCore da kendiliğinden artacaktır zaten.

Uzun lafın kısası, sorun teşkil etmez.

Voltajla alakalı hiçbir ayarı değiştirmediyseniz "otomatik" modda olduğu anlamına geliyor. Bu moddayken frekansı arttırdığınızda VCore da kendiliğinden artacaktır zaten.

Uzun lafın kısası, sorun teşkil etmez.
Ben de öyle düşünüyorum. Manuel yapılmış olsa aynı GHz değeri için sadece biraz daha az voltaj verilmiş olurdu.

Öyle rastgele arttırmayın. Stres testi eşliğinde azar azar arttırın. Kontrolsüz güç, güç değildir.
Hafıza hızı o kadar etkili mi? Ben Palit Ekran kartı Kullanıyorum OC Scanner yaptım 200 verdi bende 250 yaptım onu.
Öyle rastgele arttırmayın. Stres testi eşliğinde azar azar arttırın. Kontrolsüz güç, güç değildir.
Ve Furmark testi 1 dakika oluyor sonra kapanıyor nedeni nedir?

Hafıza hızı o kadar etkili mi? Ben Palit Ekran kartı Kullanıyorum OC Scanner yaptım 200 verdi bende 250 yaptım onu.
Pek etkili değil. Mining'de etkili oluyor ama oyun için core clock daha mantıklı. Madem 200 verdi neden 250 yaptınız? Bellekler çok ısınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı