Ryzen 5 3600X Overclock İçin Soğutucu Önerisi

Elegant Lotus

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU : R7 5800X
MB : Msi B550-A Pro AM4 Socket MB
RAM : 4x8 3200Mhz CL15 XPG D41 Tuf alliance
SSD : 1 TB 980 Evo +G1 1TB + 512GB M.2 XPG S20G
PSU : NZXT 650W 80+ Gold
CASE : DLX21
GPU : RTX 3070 TI 8GB GDDR6X EVGA FTW3 Ultra
Keyboard : XPG Summoner Red SW
Mouse : Razer deathadder V2
Headset : Hyper X Cloud II wireless
Monitor : Asus rog strix 320Hz 2k 27"
Meslek
Radyoloji teknikeri
Selamlar ve iyi akşamlar herkese. AM4 Ryzen 5 3600X 95W TDP işlemciye overclock planlıyorum. 120mm 240mm veya güzel güçlü bir kule tipi soğutucu önerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.
Bütçem: 450 maksimum 600 zorlayabilirim.
Düşündüğüm soğutucular:
Rampage ICED120-RGB 120*120*25mm 800/2000rpm CPU Soğutucu - Rampage
Sıvılar:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bugün elime ulaşan artic duo nun montajını yaptım. Fakat 1 vida yalama olması dışında gayet güzel bir soğutucu. Ama testlerde ısı konusunda bu mesajı gören arkadaşlardan da yorum bekliyorum.

Boşta 38-39
Chrome kullanımda 45-50
occt testi 5dk max 73 4200-4400hz de ortalama 70 derece 73 derece testin seçimlerine göre oynuyor. Test için kullanmam gereken bir program var mı başka?

Bende bugün elime ulaşan artic duo nun montajını yaptım. Fakat 1 vida yalama olması dışında gayet güzel bir soğutucu. Ama testlerde ısı konusunda bu mesajı gören arkadaşlardan da yorum bekliyorum.

Boşta 38-39
Chrome kullanımda 45-50
occt testi 5dk max 73 4200-4400hz de ortalama 70 derece 73 derece testin seçimlerine göre oynuyor. Test için kullanmam gereken bir program var mı başka?
Aida64 FPU testi en sağlıklı ilanlardan biri. Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

4.2ghz 1.25volt ta 67-68 derece maksimum değerler genelde stabil bu noktada seyrediyor zaten. 4.4 de 1.45v den aşağı makine stabil olmadı onu direkt otomatik yapıp test sonuçlarını da yazarım.
Çok iyi gerçekten. Bendeki silikon berbat 4.1'i bile 1.35 ghz ile anca görüyorum, şanssızlık tamamen hocam. Tamamdır bekliyorum.

Çok iyi gerçekten. Bendeki silikon berbat 4.1'i bile 1.35 ghz ile anca görüyorum, şanssızlık tamamen hocam. Tamamdır bekliyorum.

Aslında ben stok fanın sesinden rahatsız olduğum için birazda almıştım arctic i ses konusunda maksimum fan devri hariç bence başarılı. Tüm fanları f/p bu firmanın. f serisi fanları da bulsam alacaktım ama sadece p serisi fanlar getiriyorlar hatta yalama yapan vida için mesaj attım Bilişimport firması vida gönderebileceklerini söylediler.

Selam dostlar.

Kasanıza uygun ise düşünmeden alabilirsiniz.
Arkadaşımızın önerdiği kule tipi soğutucuyu montajladım. 6 saatlik oyun deneyimimde işlemci overclocklu hali ile 50ye yanaşamadı bile. Önerebileceklerimin arasına girmeye başardı. Teşekkürler saygılar.

Selam dostlar.

Arkadaşımızın önerdiği kule tipi soğutucuyu montajladım. 6 saatlik oyun deneyimimde işlemci overclocklu hali ile 50ye yanaşamadı bile. Önerebileceklerimin arasına girmeye başardı. Teşekkürler saygılar.
Hangi işlemci ve ne kadar Overclock hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı