Ryzen 5 5600 Ryzen Master değeleri nasıl olmalı?

smiLonly

Kilopat
Makaleler
4
Anakart
Gigabyte B550M
İşlemci
Ryzen 5 5600
Selam. Warzone 2.0 oyunun da daha yüksek FPS alabilmek için işlemcime Ryzen Master uygulamasından overclock için hangi ayarları seçmem gerekiyor?

Dosya Ekleri

• overclock.png
    overclock.png
    48,4 KB · Görüntüleme: 24
Ekran kartım RX 6800. Duyduğuma göre Warzone'da CPU gücü daha önemliymiş. Bu yüzden denemek istedim.

1080p oynamıyorsaniz ve darboğaz yaşanmıyorsa FPS artmayabilir ancak yine de OC yapmak istiyorsanız BIOS'tan PBO OC yapın. Anakart modelini detaylı belirtirseniz PBO OC deneyebiliriz.

PBO ile 200MHz artış yeterli gelir fakat soğutucu iyi değilse bariz sıcaklık artışıda yaşayabilirsiniz. Aynı sistem bende var 5600+RX 6800 Valorant'ta 500FPS civarında işlemcide OC yok (default) FPS bir miktar artarda gerekli mi onu düşünmek lazım (ekran 2k)

1080p oynamıyorsaniz ve darboğaz yaşanmıyorsa FPS artmayabilir ancak yine de OC yapmak istiyorsanız BIOS'tan PBO OC yapın. Anakart modelini detaylı belirtirseniz PBO OC deneyebiliriz.
2k'da oynuyorum. Bu arada otomatik seçenegiyle overclock yaptım uygulama üzerinden. FPS artmadı ama FPS droplarım azaldı gibi. Belki overclock yapamamış da olabilirim emin değilim :D. Anakart modelim: Gigabyte B550M

PBO ile 200MHz artış yeterli gelir fakat soğutucu iyi değilse bariz sıcaklık artışıda yaşayabilirsiniz. Aynı sistem bende var 5600+RX 6800 Valorant'ta 500FPS civarında işlemcide OC yok (default) FPS bir miktar artarda gerekli mi onu düşünmek lazım (ekran 2k)
PBO nedir hiç bilgim yok. Valorant da güzel FPS alıyormuşsun ama Warzone bozuk olduğu için düzgün bir performans alamıyorum. Bu yüzden OC yapıp denemek istedim. Benim ekranım da 2k.

Geri
Yukarı