Ryzen 5 sistem masaüstünde bile donuyor

Kedii1

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayardan pek anlamam ama bana göre iyi bir bilgisayarım var. Özellikleri şunlar:

AMD RX 570, AMD Ryzen 5, 8 GB RAM, Windows 10, HDD kullanıyorum.

Bilgisayarı açıyorum, biraz oyun oynuyorum, kapatıyorum. Oyunu bilgisayarı kapatmak için sol attaki başlata tıklıyorum. Başlatın açılması 2 saat sürüyor. Aç-kapa tuşuna basıyorum, açılması 2 saat sürüyor. Sözün özü, masaüstünde bile bilgisayarım hayvan gibi kasıyor. Oyunlarda zaten kasıyor. Anlık droplar yiyorum. Görev yöneticisini açtığımda ise bellek %70 %80 civarı, disk ise %100 kullanılıyor. Halbuki alttaki programların disk kullanımını topladığımda düşük bir miktar çıkıyor. %100 nasıl kullanıyor, anlamıyorum. Virüs mü bulaştı acaba diyorum. Geçenlerde crackli bir oyun indirmiştim. Daha detaylı bilgi isterseniz nasıl öğreneceğimi de yanında söyleyip sorabilirsiniz. Dediğim gibi çok ileri seviyede anlamıyorum bu işlerden. Daha çok oyun oynamak benim işim 😊.Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Ryzen 5 isminde tek bir CPU yok. İşlemcinin modeli ne?

HDD'de bad sector vardır yüksek ihtimalle. 170 lirata Patriot SATA SSD al en azından. Windows'u üstüne kur. Depolama için kullan HDD'yi sadece ama bad sector varsa üstüne yüklediğin her şeyde problem devam eder.
AMD Ryzen 5 isminde tek bir CPU yok. İşlemcinin modeli ne?
Modelin bir önemi yok. 1300 de olsa, 1600 de olsa, 5600x de olsa bu çok yüksek ihtimalle işlemciden kaynaklanan bir şey değil. HDD bad sectorden kaynaklanan bir şey.

HDD'de bad sector vardır yüksek ihtimalle. 170 lirata Patriot SATA SSD al en azından. Windows'u üstüne kur. Depolama için kullan HDD'yi sadece ama bad sector varsa üstüne yüklediğin her şeyde problem devam eder.

Modelin bir önemi yok. 1300 de olsa, 1600 de olsa, 5600X de olsa bu çok yüksek ihtimalle işlemciden kaynaklanan bir şey değil. HDD bad sectorden kaynaklanan bir şey.

Peki bad sector ü düzeltmenin bir yolu var mı?

Peki bad sector ü düzeltmenin bir yolu var mı?
Low Level Format ile bad sectorun üstünü örtebiliyoruz diye biliyorum. Pek bir bilgim yok LLF hakkında.

Adsız.png

Adsız2.png

Adsız3.png

Bozuk sistem dosyalarını da bulup düzelttim pek bir işe yaramadı sanırım.
Low Level Format ile bad sectorun üstünü örtebiliyoruz diye biliyorum. Pek bir bilgim yok LLF hakkında.

Üstte paylaştım dediğiniz şeyleri.

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-18_232850.png
    resim_2021-05-18_232850.png
    57,8 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı