Ryzen 5600X sonrası sistem görüntü vermiyor

kskinn.arda

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarıma ama Ryzen 5600X işlemci aldım. Fakat bilgisayarıma takdığım zaman görüntü alamıyorum. Eski işlemcimi takıyorum sorunsuz çalışıyor. BIOS'u güncelledim RAM'lerin yerini değiştirdim tek tek denedim olmad. I Power'ı değiştirdim gene olmadı. Aklıma gelen her şeyi denedim fakat çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün aynı sorunu ben de yaşadım. İşlemci montajı sonrası görüntü yoktu. Sorun büyük ihtimalle RAM'lerde. Önerim 2 tane RAM kullanıyorsan. Bir tanesini sök ve diğerini CPU'ya yakın olan kanala tak ve dene. Buna ilaveten RAM'lerde oksitlenme var mı bir kontrol et? RAM'leri silgiyle silmek işe yarayabiliyor. Böyle bir durumda. Şu an ben bilgisayarı çalıştırabildim ama 4 RAM kanalından 2 tanesi çalışmıyor. Bir işlemci montajı gerçekten çok büyük sorunlar açtı.

Bugün aynı sorunu ben de yaşadım. İşlemci montajı sonrası görüntü yoktu. Sorun büyük ihtimalle RAM'lerde. Önerim 2 tane RAM kullanıyorsan. Bir tanesini sök ve diğerini CPU'ya yakın olan kanala tak ve dene. Buna ilaveten RAM'lerde oksitlenme var mı bir kontrol et? RAM'leri silgiyle silmek işe yarayabiliyor. Böyle bir durumda. Şu an ben bilgisayarı çalıştırabildim ama 4 RAM kanalından 2 tanesi çalışmıyor. Bir işlemci montajı gerçekten çok büyük sorunlar açtı.
Tek tek farklı slotlara takarak denedim sildim sonuç değişmiyor

Tek tek farklı slotlara takarak denedim sildim sonuç değişmiyor
2 bilgisayarcıya götürdüm elinde ddr4 Anakart yok bendede başka kasa yok deneyemiyorum o yizden

Tek tek farklı slotlara takarak denedim sildim sonuç değişmiyor.

2 bilgisayarcıya götürdüm elinde DDR4 anakart yok bende de başka kasa yok deneyemiyorum o yizden.

Vatandan aldıysan vatana gitsen yardımcı olabilirler. Bilgisayar açılıp görüntü gelmediğinde sorun genelde RAM kaynaklı oluyor ama bir diğer ihtimal işlemci pinlerinde bir sıkıntı olmuş olabilir. Bugün ben de 5600 işlemcimi 2 defa söküp taktım ve ilk söküşümde 2 pin yamuldu. Kendim elimle düzeltip tekrar montaj yaptım ama hala kuşkulanıyorum pinlerden.

Vatandan aldıysan vatana gitsen yardımcı olabilirler. Bilgisayar açılıp görüntü gelmediğinde sorun genelde RAM kaynaklı oluyor ama bir diğer ihtimal işlemci pinlerinde bir sıkıntı olmuş olabilir. Bugün ben de 5600 işlemcimi 2 defa söküp taktım ve ilk söküşümde 2 pin yamuldu. Kendim elimle düzeltip tekrar montaj yaptım ama hala kuşkulanıyorum pinlerden.
Sanaldan aldımda en kötü garantiye vericem iade almazlar zaten

Geri
Yukarı