Ryzen 7 5800X ısınma değerleri nasıl?

yunus emre

Kilopat
Merhaba arkadaşlar başlıktaki işlemciyi almayı düşünüyorum. Bu işlemciyi kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum sıcaklık değerleri için. Ben Corsair H100I GTX sıvı soğutma ile beraber kullanacağım.

Ben Corsair H100X ile kullanıyorum under Volt yaptım 1.225'e kendi boostuyla 4.85 GHZ sabit oyunlarda max 60 derece oluyor.

Ben Corsair H100X ile kullanıyorum under Volt yaptım 1.225'e kendi boostuyla 4.85 GHz sabit oyunlarda Max 60 derece oluyor.

Peki boştaki değerleri nasıl işlemcinin? Ve çok konu açılmış ısınması ile akalı boştayken. O yüzden biraz kafam karıştı. Bir de 1700 ile 2000TL arasında bana nasıl bir anakart önerirsin.

Sorun yok. AMD çalışma prensibi gereği durduk yere kendini boostluyor.
Yeni gelen chipsetler ve bios ile bu durum düzeldi sayılır. Tasarruf modunda çekirdekler kendini sabitliyor.
Boşta 28-34 arası alırsınız iyi bir soğutucu ve kasanız varsa.

CPB yani Core performance Boost ayarı açık olduğundan dolayı yaşanıyor bu dediklerinin hepsi.

Core performance Boost'un yaptıkları;
  • Otomatik OC.
  • Otomatik OC yaparken işlemcinin voltajını gereksiz yükseltiyor.
  • Bilgisayar yük altında değilken düşük frekansta çalışmasına rağmen yine voltaj dalgalanması ve sıcaklık artışı oluyor.
Eğer bunları yaşamak istemiyorsan CPB ayarını kapatıp manuel OC yapmanı öneririm.

Bir arkadaş başka konuda yazmış bunu.
Hayır yok gayet normal değerler.
Sorun yok. AMD çalışma prensibi gereği durduk yere kendini boostluyor.
Yeni gelen chipsetler ve BIOS ile bu durum düzeldi sayılır. Tasarruf modunda çekirdekler kendini sabitliyor.
Boşta 28-34 arası alırsınız iyi bir soğutucu ve kasanız varsa.

Kasam Cooler Master HAF X 942 Full Tower modeli. Gayet iyi bir soğutması var. Şu anda üstte 200mm 2 tane fan altta ön tarafta 200mm yan kapakta 200mm fan var. Ve kullandığım işlemci i74790K serisi bir işlemci. Ve ASUS ROG STRIX 2060 ekran kartı ile darboğaz olabilme ihtimali var mı işlemcinin?
Ben Corsair H100X ile kullanıyorum under Volt yaptım 1.225'e kendi boostuyla 4.85 GHz sabit oyunlarda Max 60 derece oluyor.

Boştaki değerleri nasıl peki?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı