Ryzen 9 5900X 65 derece

İşlemci 3.7 Ghz Base Clock değerine sahipken halihazırda 4.4 Ghz'de çalışıyor. Ben de R7 3700x'de benzer bir sorun yaşamıştım. Araştırdığımda bu boost olayının işlemci yük altında değilken dahi yüksek sıcaklık değerlerinde çalışmasına sebep olduğunu okudum. Bununla birlikte ben stok fan kullanıyordum ancak siz kaliteli bir sıvı soğutma kullanıyorsunuz, bu bağlamda sıcaklık değerleri diğer arkadaşların da dediği gibi macun sebebiyle bu kadar yüksek olabilir. Fakat dediğim gibi bu boost meselesi de işlemcinin boşta dahi sıcak çalışmasına sebep olabiliyor bunu da unutmamak gerek.

İşlemci 3.7 GHz base clock değerine sahipken halihazırda 4.4 GHz'de çalışıyor. Ben de R7 3700X'de benzer bir sorun yaşamıştım. Araştırdığımda bu Boost olayının işlemci yük altında değilken dahi yüksek sıcaklık değerlerinde çalışmasına sebep olduğunu okudum. Bununla birlikte ben stok fan kullanıyordum ancak siz kaliteli bir sıvı soğutma kullanıyorsunuz, bu bağlamda sıcaklık değerleri diğer arkadaşların da dediği gibi macun sebebiyle bu kadar yüksek olabilir. Fakat dediğim gibi bu Boost meselesi de işlemcinin boşta dahi sıcak çalışmasına sebep olabiliyor bunu da unutmamak gerek.

Çok halısınız bende bundan bahsediyorum iyi soğutma kullanmak istememin sebebide bu AMD işlemciler soğukken güzel performans verebiliyor ama benim termal macun çok kötüymüş bu kadar düşünmüyordum şimdi sipariş verdim 11 wkmlik umaraim bıraz daha iyileşir + olarak dediğiniz sorunuda UV yaparak çözeceğim artık.

Geri
Yukarı