Rainyday

Kilopat
Yer
Kıbrıs / Girne
Daha fazla  
Meslek
Avukat
20 gün içerisinde resimdeki sistemi almayı planlıyorum fakat aklımda bazı sorular var. Sistemde Harddisk ve kasa yok. Harddisk'i bütçem olmadığı için daha sonra alacağım. Kasayı da elimde getiremeyeceğim için Kıbrıs'dan alacağım.
benq.png

1. Kasa için 250-300 TL para ayırdım aklımda Corsair Spec 1, 2, 3 var ama hangisini alsam karar veremedim. Sizce hangisini seçmeliyim? (Kıbrıs'ta fiyatlar 50- 100 TL daha pahalı oluyor)
    Corsair Carbide SPEC-01 Kırmızı Ledli Mid Tower Siyah Kasa Fiyatı
    Corsaır Carbide Series Spec-02 Kc-Cc-9011051-Ww Psu Yok Fiyatı
    Corsair Carbide SPEC-03 Kırmızı Ledli Mid Tower Siyah Oyuncu Fiyatı
  2. Sistemdeki PSU nasıldır, beni üzer mi?
  3. GPU Gigabyte yerine MSI Armor alsam sizce nasıl olur? Bütün sistemi MSI'dan kontrol edebilirim.
  4. Sistemdeki Corsair RAM'ler anakartın destekleyen RAM listesinde bulamadım. Herhangi bir sıkıntı çıkar mı?
  5. 144Hz bir monitör alacağım ve BenQ bana daha iyi gibi geldi. Fakat bu modelinde Display Port girişi yok gelecekte sıkıntı çeker miyim? Yoksa Asus mu tercih etmeliyim?
Asus 24 VG248QE 1ms 1920x1080 144Hz Gaming Led Nvidia 3D Ready

Bu arada sistemi Sinerji'den toplamayı düşünüyorum ve bu benim ilk bilgisayarım olacak:D. O yüzden yeni evlenmiş gibi heyecanlıyım:D.

@ShadYaqz @BERWAR @CJack60 @Neko @Silinen üye

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem iyi olmuş. Asus güzel, değiştirmene gerek yok. O RAM'ler uyumludur, sıkıntı çıkarmaz. O PSU yük altında cızırtılı çalışıyor. Onun yerine Evga 600W BQ öneririm. Açıkçası ben o kasalar yerine Sinerji dışında NZXT S340 öneririm. Çok daha iyidir. 300 330 TL'ye bulunuyor.

Sistem iyi olmuş. Asus güzel, değiştirmene gerek yok. O RAM'ler uyumludur, sıkıntı çıkarmaz. O PSU yük altında cızırtılı çalışıyor. Onun yerine Evga 600W BQ öneririm. Açıkçası ben o kasalar yerine Sinerji dışında NZXT S340 öneririm. Çok daha iyidir. 300 330 TL'ye bulunuyor.
Kusura bakmayın uyarı aldığım için yazamadım. CX600 gerçekten sorunlu bir PSU olduğunu gördüm. Fakat sizin önerdiğiniz PSU' da Sinerji' de bulunmuyor bu ikisinden birini önerirmisiniz?
FSP Hydro 600W 80+ Bronze Güç Kaynağı
CoolerMaster MasterWatt 700W 80+ Aktif PFC 120mm Fanlı PSU
Yoksa başka bir yerden sizin önerdiğiniz güç kaynağını temin mi etmeliyim?
Bu arada ben sisteme Benq ekledim ama siz Asus önerip '' değiştirmene gerek yok '' demişsiniz :D.
Birde Kıbrıs' da ki kasaların fiyatlarını sordum ve 100 TL fazladan söylediklerini öğrendim bu yüzden Türkiye fiyatıyla 200 TL sınıfında bir kasa almam lazım ve aklımda şu var önerir misiniz?
Zalman R1 Mid Tower Kasa Siyah

@BERWAR hocam sen Zalman R1 Mid Tower Kasa Siyah bu kasa hakkında ne düşünüyorsun, 200 TL bütçem var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı