S22 vs S21 FE

yunusemre.yl

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Denizli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16
i5 13500H
16GB Ram
RTX 4050(120W)
512GB SSD
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi
Herkese iyi sosyaller öncelikle. Başlıkta belirttiğim gibi S22 ile S21 FE arasındayım. Kullanımım genellikle kamera ve sosyal medya ağırlıklı olacak. Sizce aradaki fiyat farkına değer mi?
S21 FE
S22
Maalesef ki 22.500-23.000'den fazlasına çıkamıyorum. Bu aralıkta daha iyi olan tavsiyeleriniz varsa da açığım.

S22 her türlü ama batarya üzebilir. Kamera ve sosyal medya optimizasyonu daha iyi S22'nin. Ben birde powerbank almanızı öneririm 8-10 saat ekran başındaysanız.

Ben düz S21 ile kıyaslama yapacağım. S21 ve S21 FE neredeyse aynı telefonlar. S21 kullanıcısı olarak telefonu 1 yıldır kullanıyorum ve lanet etmekten başka bir şey yapmadım. Atmış olduğun linkteki S21 FE'de benimki ile aynı Exynos işlemciye sahip. Uzak dur, yok 990'dan sonra ısınmalar düzeldi vs. diyenler sallıyor. Yalan dolan. Telefon alev alıyor hele hele şu mevsimde. Sadece şarkı aç yine telefon ısınıyor. Bir de ben kılıfsız kullanıyorum yanlar metal, elin de yanıyor :D

Bak performansına lafım yok gayet iyi, başarılı bir telefon. Ama batarya konusunda kanser edecek bir telefon. Sen kullan kullanma arada bir saate bakmak için bile eline alsan %1 gidiyor. 1 saatte 5 defa baktın diyelim min. %4 sarj gitmiş oluyor. Sadece aç kapa yaparak böyle. Kullanım esnasında 120Hz'de 3.5-4.5 dakika da %1 sarj yiyor. Saat 12'de sarjdan çıkardım daha hiç kullanmadım telefonu, sadece arada Instagram'a girdim sarjım 84 :D

S21 ile S21 FE ekran boyutu ve bataryayı da oranlarsak resmen aynı cihazlar. Benim tavsiyem uzak dur. S22'de 3700 mAh bir bataryaya sahip birde. Ne kadar SD işlemci kullansa da uzak dur. İPhone hızlı şarj yiyor diyorlar alacak olduğun telefon onlardan bile hızlı yiyor :D Günde min. 2 defa sarj ediyorum.

Geri
Yukarı