S23 mü iPhone 13 mü?

Merhaba arkadaşlar. Telefon değiştirmeyi düşünüyorum. Bütçem 30 bin civarı. S23 ve iPhone 13 arasında kaldım.

Söyle ki iPhone hiç kullanmadığım için bir tık merakım var. Inceleme şansım oldu ve hoşuma gitti. Bu yüzden bütçeme göre en iyisi olan iPhone 13'ü almayı düşünüyordum.

Ama aklıma hem daha ucuz hem daha performanslı olan S23 geldi. Babamda da S23+ olduğu için telefonu biliyorum. Gayet rahat ve kullanışlı.

Normalde direkt S23 alırdım ama içimden de iPhone geçiyor. Bu yüzden arada kaldim. Sizce hangisini almalıyım?

- Ek olarak elimde Watch 4 classic de var. Bu da S23 almayı düşündüren nedenlerden biri.

Düşünme gerektirmeyen bir kıyaslama. iPhone olsun taştan olsun diyorsanız o başka tabi.

Bu sene iPhone 11 son güncellemesini alacak. Açıkçası ben hızı konusunda görüntüsü konusunda çok çok memnun kaldım tek kötü yanı dediğim gibi sarjı. Benim kuzenim iPhone 13 aldı ve memnun 2-3 yıl daha güncelleme alır iPhone 13. Şahsen iPhone 11 için 4 yıl Max götürür hatta uzun bile. Önemli olan her güncellemeyi hemen indirme zaman geçmesini beklemen. Ben de senin gibi hep iPhone merak ederdim aldım pişman değilim.
Dostum arkadaş bu telefonu 4-5 yıl kullanacak ve sadece merakından dolayı Iphone 13 e mahkum olması doğru mu? İsterse alsın banane.

Bu sene iPhone 11 son güncellemesini alacak. Açıkçası ben hızı konusunda görüntüsü konusunda çok çok memnun kaldım tek kötü yanı dediğim gibi sarjı. Benim kuzenim iPhone 13 aldı ve memnun 2-3 yıl daha güncelleme alır iPhone 13. Şahsen iPhone 11 için 4 yıl Max götürür hatta uzun bile. Önemli olan her güncellemeyi hemen indirme zaman geçmesini beklemen. Ben de senin gibi hep iPhone merak ederdim aldım pişman değilim.

iPhone 11 son güncellemesini almayacak. Son güncelleme olup olmayacağı belli değil. iPhone 11 ile beraber XS de güncelleme alacak. Muhtemelen XS'in son iPhone 11'in sondan bir önceki güncellemesi olur.

Peki iPhone 13 alsam beni üzer mi? Kaç sene daha götürür? (merakımdan soruyorum.)

Android'lerin tek kötü yanı var güncelleme kestiğinde ya da çok dolduğunda telefon ciddi kasıyor özellikle Samsung annem hep Samsung markasını almıştır. IPhone'da böyle bir sorun yok ben 17 güncellemesini yaptım 18 yapmayacağım bir süre. Android ile kıyaslandığında hız konusu farkı koyuyor.

Dostum arkadaş bu telefonu 4-5 yıl kullanacak ve sadece merakından dolayı iPhone 13'e mahkum olması doğru mu? İsterse alsın bana ne.

Ben zaten deneyimlerimi yazdım içine sinip sinmemesi ona kalmış düşünce ve deneyimlerimizi merak etmiş ben de kendi fikir ve ilk kez iPhone kullanıcısı olarak aktarmak istedim.

iPhone 11 son güncellemesini almayacak. Son güncelleme olup olmayacağı belli değil. iPhone 11 ile beraber XS de güncelleme alacak. Muhtemelen XS'in son iPhone 11'in sondan bir önceki güncellemesi olur.

Vallahi ben memnun kaldım çok uzun süredir istediğim bir telefondu ilk çıktığı zamanları hatırlıyorum deli gibi istiyordum ama nasip 2023 yılında alabilmekmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen telefonum arkadaşımdaydı 1 günlüğüne.
O gün eski telefonum olan İphone 5S kullandım.
Bilmem kaç yıllık telefon ama hala aktif bir şekilde kullanılabiliyor.

Android'lerin tek kötü yanı var güncelleme kestiğinde ya da çok dolduğunda telefon ciddi kasıyor özellikle Samsung annem hep Samsung markasını almıştır. IPhone'da böyle bir sorun yok ben 17 güncellemesini yaptım 18 yapmayacağım bir süre. Android ile kıyaslandığında hız konusu farkı koyuyor.

Ben zaten deneyimlerimi yazdım içine sinip sinmemesi ona kalmış düşünce ve deneyimlerimizi merak etmiş bende kendi fikir ve ilk kez iPhone kullanıcısı olarak aktarmak istedim.

Vallahi ben memnun kaldım çok uzun süredir istediğim bir telefondu ilk çıktığı zamanları hatırlıyorum deli gibi istiyordum ama nasip 2023 yılında alabilmekmiş.

Android'lerin güncelleme desteği bittiğinde kastığı safsatasını ne zaman bırakacaksınız? Ben 5 yıl S9 kullandım. Cihazın 2 yıl önce güncelleme desteği bitti. Bir kere bile kastığını görmedim.

Android'lerin güncelleme desteği bittiğinde kastığı safsatasını ne zaman bırakacaksınız? Ben 5 yıl S9 kullandım. Cihazın 2 yıl önce güncelleme desteği bitti. Bir kere bile kastığını görmedim.

Samsung markasından bahsetmek istedim bu zamana kadar hep Samsung ile ilerledik ama arada donma problemleri oluyor.

S serisi güzeldir.
Ama diğer modeller, kardeşim ığğ.

Geri
Yukarı