S23 vs S23 Ultra

kravuzen

Hectopat
Selamlar. Telefon almak için S23 serisini beklemiştim, testleri vs. de yayınlanınca iyice aklıma yattı. Fakat hangi cihazın daha alınabilir olduğuna karar veremedim. Benim için en önemli kriter batarya, bu seviyede cihazlar için en önemsiz olan da kamera. Normalde aklımda benim adıma negatif bir tarafı olmadığı için Plus modeli almak vardı.

-Düz modelin bataryasıyla ilgili problem olacağını düşünüyordum ama S22'ye göre oldukça iyileştirme yapılmış ve yeterli görünüyor.
-S23 Ultra ise benim adıma inanılmaz ergonomik olmayan bir tasarıma sahip, telefonları Spigen kılıflarla kullandığım için bir de onunla hayal bile edemiyorum, kavisli ekran da negatif benim için. Buna rağmen daha iyi ekranı, kullanacağımdan emin olmadığım S-Pen ve yine benim için etkisi olmadığını düşündüğüm kamera fonksiyonları var.

Bu denklemde normalde Plus ve Ultra arasında kalacaktım fakat S23 benim için tek negatif yanı olan bataryada iyileştirmeye gittiği için fiyat/performansıyla da öne çıktı. Sizin bu yazdığım kriterlere göre bir öneriniz olur mu? Fiyatları bir kenara bırakıldığında Ultranın benim kaçırdığım bir artısı var mı?

Edit: Başlık "Hangi S23 alınmalı" şeklindeydi ama düzenlenmiş. Hala Plus model hem batarya avantajı hem düz S23 tasarımı, hem Ultra gibi 45W desteği vs. aralarında kalmasıyla ilk sırada benim için. S23 ve Ultra için de durum anlattığım gibi.

Son düzenleme:
- İşlemci telefonla güzel optimizasyon edildiği için S23 düşük batarya kapasitesine rağmen 1 günü rahat çıkarıyor.

- Tablet gibi boyutu var, şahsen ben de büyük telefon sevmediğim için S23 gibi kompakt cihazları daha çok beğeniyorum.

- Fiyat/performans olarak başarılı S23. Plus ise bunu sağlayamıyor bence çünkü aradaki fiyat farkı çok ama kazanacaklarınız az.

S23 o fiyat bandında alınabilecek en iyi amiral gemisi telefonlardan biri.

Geri
Yukarı