S7 Edge Android'de Takılma Olur mu?

İstediğinizi savunamazsınız. Burası teknoloji forumu. Burada kaliteli olanı savunacaksınız. Farklı donanımlar yollamaları gayet normal. Bunu fakir ülkelere kötü, zengin ülkelere iyi mal göndermek olarak düşünün. Ne kadar ekmek o kadar köfte. O kamyonla bozuk para gönderme olayı yalan. Samsung eskisi gibi çok model çıkarmıyor. Telefonların %90'ı S, Note, A ve J serisine ait. Her birine yılda 3-5 telefon çıkartıyor. Note 7'nin patlaması çok sık değil zaten Samsung Note 7'leri geri topladı. Dandik bir firma emin olun toplamazdı. Eski telefonlara güncelleme gelmemesi gayet normal. 3 yıllık telefona güncelleme geleceğini düşünmeniz çok komik. O renge bir şey diyemem. Bazen firmalar birbirini kopyalar. Sonuç olarak Samsung gayet iyi bir marka.
İstediğimizi savunuruz kalite kavramı göreceli ! Burada replika telefon ile Samsung'u kıyaslamıyoruz, Apple ile Samsung'u kıyaslıyoruz. Asıl komik olan sensin Samsung 3 yıllık telefona güncelleme vermiyor :D ama Apple 3 yıllık telefonuna güncelleme veriyor ;) Türkiye'ye domates mi gönderiyor kötüsünü göndersin bu nasıl mantık :D birde açıklama yapmış fakir ülkeye şöyle zengin ülkeye şöyle şu donanım konusunu sakın savunmayın yazacak bişey bulamıyorum. Evet Samsung gerçekten kaliteli özellikle de süpürge makinesinde.

Bu arkadaş teknoloji haberlerini gazete sayfalarından ve ergenlere hitap eden teknoloji kanallarından aldığı için kulaktan dolma haberleri gerçek sanarak burada bize saldırması normal.
Bak diyorsun ki S7 kullanmıyorum Nokia kullanıyorum. O halde forumlardan duyma bilgiler ile savunan sensin, ben bizzat kullanıyorum ve evimdeki teknolojik aletleri özelliklede hobi makinelerimi çekip atacaktım ama görgüsüzlük, hava atma gibi anlaşılmasın diye atmadım. Böyle devam ederse atarım. Bir ay önce yakın arkadaşım İPhone 6S'den Note 5'e geçti çok değil 1 ay sonra tekrar 6S'ini kullanmaya başladı. Yani ekranda okuduğun donanımsal özellikler gündelik yaşamda aynı tadı vermiyor bilgine.

Veriyor da noluyor cihazı yavaşlatıyorlar.
Doğruya doğru. 4S'ler felan hantallar. Ama Samsung S3 gibide rehberi 10 saniyede açmıyor. Veya Chrome'dan çıkmak için orta tuşa bastığında 20 saniye beklemiyorsun.

Arkadaşlarım S7 ve S7 Edge kullanıyor ve kullanmam için izin veriyorlar telefonu ilk aldıklarında on lardan çok ben kullanmıştım. Nokia telefona geçmeden önce 1 sene kadar S3 kullandım Stock ROM olmasına karşın donma takılma yoktu, cihazı kullanmayı bilmek önemli.

Hiç bir zaman forumlardan okuduklarımla insanlara cevap vermem çünkü arkasında durabileceğim ve kanıtlayabileceğim bir argümanım olmaz.

İstediğimizi savunuruz kalite kavramı göreceli ! Burada replika telefon ile Samsung'u kıyaslamıyoruz, Apple ile Samsung'u kıyaslıyoruz. Asıl komik olan sensin Samsung 3 yıllık telefona güncelleme vermiyor :D ama Apple 3 yıllık telefonuna güncelleme veriyor ;) Türkiye'ye domates mi gönderiyor kötüsünü göndersin bu nasıl mantık :D birde açıklama yapmış fakir ülkeye şöyle zengin ülkeye şöyle şu donanım konusunu sakın savunmayın yazacak bişey bulamıyorum. Evet Samsung gerçekten kaliteli özellikle de süpürge makinesinde.

Kalite kavramı göreceli değildir. Kişiden kişiye değişmez. Apple ile Samsung'un fiyatları aynı mı? S7 Edge 32GB 2600 TL iken iPhone 7+ 3600 TL'den başlıyor. 1000 TL fazla verip fazladan 1 yıl güncelleme alabilirsiniz ancak piyasanın en iyi donanımına sahip telefonu alamayacaksınız. Fakir ülkeye kötü mal, zengin ülkeye iyi mal gider bu kıyafette, ayakkabıda, arabada, gıdada vs. hep böyledir. Evet Samsung'un süpürgeleri de çok kaliteli.

Bu ergenle uğraşmayın boşverin Apple fanboyu kendisi. Samsung bir sürü model çıkarıyor diyor, çıkarıp çıkarmayacağını sen mi belirleyeceksin? Samsung sadece üst kesim kullanıcıya hizmet etmiyor, bütçeye göre telefon çıkarıyor, herkesin kullanabilmesi için. Güncelleme konusunda ise Android tarafında maksimum 2 yıldır, bütün firmalarda durum bu. Google destekli telefonlar tek güncelleme desteği olarak iyi. Ayrıca telefona güncelleme gelmedi diye de telefon kullanılamaz hale gelmiyor. Samsung süpürge makinesi iyi yapıyor demek senin gibi teknolojiden anlamayan kişiler ancak böyle söyler. Android modellerinde Sony alınır demekte yanlış bir kavram, Sony'nin satış politikası ve satış rakamları da durumu gösteriyor, daha doğru düzgün kamera çıkaramayan bir firmadan bahsediyoruz. Google CEO'su İphone kullanıyor diye İphone'nun en iyi marka olduğu anlamına gelmiyor, hangi kafa yapısına sahipsen artık böyle saçmaladığına göre. NOTE 7 patlaması da ilk defa Samsung modellerinde ortaya çıkan bir durum. S7 modellerinde kullanılan sensörlerde birbiriyle aynı kalitede. İşlemci seçiminde ülkelere göre farklı işlemci göndermesinin altında firmanın bir işlemci üreticisi de olmasından kaynaklanıyor, elbet Samsung ürettikleri işlemcileri satıyor, Huawei firması da bu yöntemi kullanıyor, çünkü iki firma da Qualcomm bağlı kalmak istemiyor sadece. Samsung firması da sadece telefon üretmiyor bunun üretimi dışında TV, Bellek, SSD, Monitör, Panel, Notebook, İşlemci üretimi, Beyaz Eşya ürünleri, İş makineleri gibi bir sürü kulvarda faaliyet gösteren bir firma. Şimdi hangi firmanın daha büyük olduğunu tartışma istersen, yere göğe sığdıramadığın İphone modellerinin işlemcisi de yine Samsung üretiyor, bir sonraki İphone modelinin ekranını da yine büyük ihtimal Samsung üretecek. Telefon satışlarında da yıllardır en çok satan firma, umarım bir daha sallama cümleler sarf etmezsin.

Adamlar Kore ordusu için zırhlı araç üretecek kadar büyük. Yere göğe sığdıramadığı Apple telefon dışında düzgün satış yapabildiği ürünü yok. Telefon bölümünün ayakta kalmasını %70'i sıkıntılı fanboylar olan müşterileri sağlıyor. Bakıyorlar müşteriler salak fiyatları iyice arttırıyorlar.

4 bin TL'ye satılan telefonu gelmiş övüyor, kamera olarak 2 yıl önceki Android amiral gemileriyle hala baş edemiyor, gelmiş yok şöyle yok böyle diyor. Fiyatını hak etmiyor açık ve net. İphone modellerine de kötü demiyoruz, performans olarak şuan piyasadaki en iyi telefon ama bu telefonu alınası yapmıyor, her şey sadece CPU ve GPU değil ki; kamera, batarya, fiyat, ekran olarak başarılı ürünler değil ve de kullanıcısını sömürmeye çalışan firmalarında başında geliyor.

Kalite kavramı göreceli değildir. Kişiden kişiye değişmez. Apple ile Samsung'un fiyatları aynı mı? S7 Edge 32GB 2600 TL iken iPhone 7+ 3600 TL'den başlıyor. 1000 TL fazla verip fazladan 1 yıl güncelleme alabilirsiniz ancak piyasanın en iyi donanımına sahip telefonu alamayacaksınız. Fakir ülkeye kötü mal, zengin ülkeye iyi mal gider bu kıyafette, ayakkabıda, arabada, gıdada vs. hep böyledir. Evet Samsung'un süpürgeleri de çok kaliteli.
Seni biraz bilgilendireyim; Kalite kavramı görecelidir istediğin yerden araştırabilirsin. İPhone 7 3600 TL değil Apple Türkiye garantilisini 2950 TL'den alabilirsin. Burda da bilmiyorsun 1 yıl daha fazla değil Android cihazlar 2 yıl güncelleme alırken İPhone 5 bu yaza kadar güncelleme alacak buda demek oluyor ki neredeyse 5 yıl güncelleme alacak olması. Samsung'un bilmem 4 GB RAM'li telefonunun yaptığını İPhone 1GB RAM ile yapıyorsa bitmiştir. Samsung isterse 16 GB RAM koysun :D AnTuTu Benchmark testinde ise İPhone 7 S7'ye tokadı koydu buyur; iPhone 7 performansıyla AnTuTu rekoru kırdı - LOG

4 bin TL'ye satılan telefonu gelmiş övüyor, kamera olarak 2 yıl önceki Android amiral gemileriyle hala baş edemiyor, gelmiş yok şöyle yok böyle diyor. Fiyatını hak etmiyor açık ve net. İphone modellerine de kötü demiyoruz, performans olarak şuan piyasadaki en iyi telefon ama bu telefonu alınası yapmıyor, her şey sadece CPU ve GPU değil ki; kamera, batarya, fiyat, ekran olarak başarılı ürünler değil ve de kullanıcısını sömürmeye çalışan firmalarında başında geliyor.
Sony Samsung'dan az satıyor diye Samsung daha mı iyi şimdi ? Hmm evet haklı olabilirsiniz. Ferrari 1 tane satarken Hyundai 100 tane satıyor, evet evet Hyundai daha iyi. Keko seni Allah'tan iki cihazıda aktif olarak gündelik hayatta kullandım da neyin ne olduğunu biliyorum. Bilmesem inanacam. Daha öncede yazdığım gibi bu yaz BlackBerry dahil tüm markaların amiral gemilerini gündelik hayatta kullanma fırsatım oldu. Evet Apple'ı savunuyorum ama bu forumda Apple'ı çok eleştirdiğim de olmuştur.

Iphone 7 ne zaman çıktı, S7 ne zaman çıktı? S7, 6s için rakip olarak sürüldü. iOS sözde performansından başka ne artısı kaldı? Android cihazlar daha büyük bataryalar, daha güçlü ekranlar yerleştiriyor cihazlarına özellikle de Samsung. Bu RAM mantığı ile bakarsan, 750 liralik cihazlarda yapıyor iPhone 7 yaptıklarını. 300 liralik Lumia cihazlarda yapıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı