S8 vs iPhone 7

Telefon alacak olsanız Samsung S8 mi tercih ederdiniz Iphone 7 mi ?

• Samsung S8 alırdım.

Oy: 23 74,2%
  • Iphone 7 alırdım.

Oy: 8 25,8%

• Oy verenlerin toplamı
    31
Bu arada Android olarak yazılımsal anlamda kime sorduysam illa ki donuyor diyor. Yaşayan var mı bu durumu ?

Bu arada Android olarak yazılımsal anlamda kime sorduysam illa ki donuyor diyor. Yaşayan var mı bu durumu ?
Ben 1 senedir S7 kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntım yok. Yine başka bir forumda Note 4 kullanıcısı bir admin abi de Note 4 kullanıyor ki o da halinden memnun yine o forumda ki Note 4 kullanıcılarına sorduğumda cihazın stabilitesinden memnunlar.

S5 kullanan bir arkadaşım da illa ki donduğunu söyledi o nedenle çekiniyoruz.

S5 kullanan bir arkadaşım da illa ki donduğunu söyledi o nedenle çekiniyoruz.
Note 3 3GB RAM'e sahip daha sonradan çıkan sözde amiral gemisi S5 ise 2GB RAM'e sahip. Öyle rezil bir durum var ortada.
S5 , S serisinin yüz karası olan cihaz. Zaten Samsung da kendini adam akıllı Note 4 ve sonrasında topladı.

Bir de son olarak hız testlerini izledik uygulamaların bazılarını iPhone hızlı açarken bazılarını da s8 hızlı açıyordu...

Bir de son olarak hız testlerini izledik uygulamaların bazılarını iPhone hızlı açarken bazılarını da s8 hızlı açıyordu...
Evet öyle bir durum var. iPhone 7 hatta SE bile oyunları S8'den daha hızlı açtığı oluyor. Çünkü 15 tane cihaza özel optimize edilen bir yazılıma sahipler. Geliştiricilerin eli rahat binlerce cihaz yok. Yüzlerce çözünürlük yok.
Sosyal medya gibi basit uygulamalarda da genel olarak Android cihazlar daha hızlı çıkıyor.
Ha bugüne kadar iPhone'dan daha hızlı oyun açan cihaz gördün mü dersen. Bir kaç videoda XZ Premium oyunları iPhone 7'den bazen daha hızlı açabiliyordu.
Ama bu hızlılık yavaşlık meselesi oyun performansına yansımıyor çünkü donanımlar çok kuvvetli. Ekranlar 60 HZ ve iki cihaz da 60 FPS'e rahatlıkla ulaşıyorlar. 60 HZ ekran olduğu için daha yukarı çıkmıyorlar yani ikisi arasında bir sistem için aşırı kötü kodlanmış oyun olmadığı sürece (zaten böyle oyunlar genelde sadece Android'de oluyor ve gerçekten aşırı kötü yazılmış oluyorlar.) bir performans farkı hissetmezsiniz.

O zaman optimizasyon olarak iPhone mu diyorsunuz ? Bu arada iPhonelarda da yavaşlama oluyormuş.

O zaman optimizasyon olarak iPhone mu diyorsunuz ? Bu arada iPhonelarda da yavaşlama oluyormuş.
Sınırlı sayıda cihazla evet optimizasyon avantajı var iPhone'ların.
Bakın bundan 3-4 sene önce iPhone'lar Apple'ın eskitme güncellemesi ile yavaşlardı. Android cihazları biliyorsunuz kendileri kasmaya başlardı. Bugün yine iPhone'lar Apple'ın eskitme güncellemesi ile 3 sene sonra yavaşlamaya başlıyor ama Android cihazlar üzerinde böyle bir eskitme yapılsa bile bence Apple kadar sert yapılmıyor. Bugün Android'in kronik yavaşlama problemi de büyük ölçüde giderildi.Ben 1 senedir S7 kullanıyorum. Yaşadığım tek sorun internet speed meter lite'nin inatla durup dururken durduruldu hatası vermesi. Ben de inat etmedim silmedim. Başka sorunum yok. Cihazda bir yavaşlama belirtisi bile yok. Android 7.0 güncellemesi geldi. Cihaz şuan aldığım ilk günden daha akıcı çalışıyor. Zaten Youtube'ye girip S7 Android 6.0.1 vs 7.0 Speed test yazdığınızda cihazın daha hızlandığını RAM yönetiminin geliştiğini görebilirsiniz.

Bugün temiz kullanılan bir Android amiral gemisi hele bu işlemcilerle rahatlıkla 3-4 sene götürebilir. Ha sorun çıkar mı? Evet çıkar o da pilin eskimesi olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı