SA:MP - Vendetta Roleplay'a ne oldu?

Yönetim ekibinden hiçbir açıklama görmedim ben. Kendi forumlarını da sadece yöneticilere özel ayarlamışlar. Bundan sonra açılır mı orasını bilemem.

Ama bir gerçek var ki SA:MP son yıllarını yaşıyor arkadaşlar. Türkiye için konuşuyorum; birkaç adını duyurmuş yüksek oyuncu sayısına sahip sunucu hariç artık düzgün sunucu kalmadı. O sunucuların da artık ne kadar kaliteli olup olmadığı ortada.

Vendetta yıllardır açılıp kapanan bir sunucuydu zaten 2008lerden beri hatta istRP'den olanlar da hatırlar sürekli yıllık olarak kapanır açılırdı. Türkiyede de samp öncüsü bir platformdu ama zaten son yıllarda kopuş vardı. Her kapandığında herkes foruma konu açıyordu sonra oyuna giren kişi sayısı 50. Zaten şu an 3 yıldır açık olan Vice var 500 600 aktifiyle Vendetta'nın eski oyuncularının açtığı server Damian Shakur Ballantine Rosato Manifesto vs. hatırlayanlar bilir vendetta'dan da birkaç admin ve kitlesi burada.

Bunun dışında Rina ve Safari yine eskilerden olup medium denebilecek sunucular bunun dışında da açılıp kapananlar var goat vs.vs.

Bana kalırsa samp artık bitiyor herkes gta5 modunda biz de orada oynuyoruz Vice'a arada giriyor olsam da. Türklerde LSC yabancılarda GtaWorld bakabilirsiniz

Sahipleri meslek edindiler ve bayağı büyüdüler. Artık bu oyuna değmeyeceğini düşünüyorlardır. 2-3 sene önce GTA V'de Exile Roleplay projesi vardı. Vendetta'nın devamı olarak. Fakat onu da tutturamadılar.

Vendetta, yenilik yapmakta başarısız oldu. Çok gelenekçi takıldılar. Sonuç olarak insanlar onları sevdi fakat sistem bile gelmemesi hatta oyunda yetkili bile olmamasından ötürü sönüp gitti. Onlar da haber vermeksizin kapattılar.

Vendetta rol ortamı olarak gerçekten çok başarılıydı. Ancak söylediğiniz gibi yönetimi çok iyi değildi. Oyuncuları ota bo*a şikayet açan insanlardı. Rina RP'ye baksak yönetim olarak çok başarılı, adam kayırma yok. Ama oyuncuları aşırı toxic ve rol ortamı desen sıfır.

Eskiden rol ortamı olarak ve oyuncu kitlesi olarak gözüme çok iyi görünen vice roleplay vardı. Yetkililer ota bo*a ceza uygulamıyor, büyük bir ihlal olmadığı sürece ve şikayet olmadığı sürece sadece uyarıyor. Yönetim olarak başarılı, ancak adam kayırma olduğundan emin değilim. Sadece geliştirici ekibinin yaptığı sistemler ve ayarlamalar ile çok dengeli bir sunucu olduğunu düşünmüyorum. Ama yüksek bir oyuncu kitlesi oluşunca yetkililer çoğu kişiye yetişemiyor. Troller, dmciler kaynıyor. Rina RP'ye dönmeye başladı.

Losland RP'ye başladım şimdi. Tek bildiğim Muteo'nun iyi bir yönetici ve iyi bir coder olduğu. Oyuncular da iyi denetlenirse bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bir yönetici olarak engithi var. En ufak ihlale bile ceza atan bir yöneticiydi eskiden.

Rina RP hayatımda tecrübe ettiğim en bilgisiz ve kalitesiz yönetici ekibine sahip.

Normal yöneticileri bilemem fakat hera ve yanındaki birkaç adam gayet SA:MP'ın geri kalanından nazik ve dürüst insanlar.

Owner olarak da normal yöneticilerden sorumlu oluyor işte. Hera mera bilmiyorum ama Game adminler bile rol bilgisi olarak çok yetersizler. Sırf Pd'de rol yapıyor diye birçok şikayet dikkate bile alınmıyor vs. böyle uzar gider.

2007-2022 Koca çınarın sonu.
1665236764033.png

Yeni konular

Geri
Yukarı