Sabah Erken Kalkacağını Bile Bile Geç Yatma Sorunu

Genç olan insan daima belirsiz saatlerde yatmalıdır bence. Bünyem uykuya zor daldığından ve bazen de 6-7 saatlik uyku yettiği için çoğunlukla geç yatan biriyim. Mesela bu gece yatış: 02.30, kalkış 09.30. Erken yatsam da geç uyuyorum, yatakta 2 saat döndüğüm geceler var.

Çözüm basit aslında. Normalde geç yattığın saate 2 saat kala saat başı 2 tane elma çayı içmelisin. Melisa, papatya da olabilir. Bu çaylar insanı gevşetir, dinlendirir ve daha kolay uyumasını sağlar. Denedim ve gördüm ki benim gibi uykuya dalma sorunu olan birini bile mışıl mışıl uyutuyor.

Sabah kalkmak için de elbette yüksek sesli bir alarm kurman gerekecek.

Bende de var bu sorun. Halk arasında 'akşam yatmaz, sabah kalkmaz' olarak adlandırılan bir rahatsızlık. Çok fazla şey denedim ama bir türlü çözemedim. Yoğurt yedim, süt içtim, rahatlatıcı müzikler dinleyerek uyumaya çalıştım, kitap okudum ama nafile gözümü kapattığım an uykum kaçıyordu. Sinan Akkol'un tavsiyesi üzerine uyku düzeni sağlmak için bir gün uyumadım ama fazla uzun sümedi, akışına bıraktım bu aralar :)

Bende de var, ancak ben geç kalmam. Ne kadar geç yatsam da işim varsa erken kalkabiliyorum.
Aynı ben. İşim olduğu zaman kaçta yatarsam yatayım zamanında kalkarım. Bünyeyle alakalı sanırım.

Bu videoyu izle. @Neşeli Enginar :) Sizi çağırmazsak olmaz hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kitap okumayı dene, hem beynini boşaltırsın hem bir şeyler öğrenirsin hem de uykun gelir.
Nafile
Aynı ben. İşim olduğu zaman kaçta yatarsam yatayım zamanında kalkarım. Bünyeyle alakalı sanırım.
Ben kalkamıyorum işte :( Belki de çok uykucuyumdur.
6 aydır gece ikide yatıp sabah altıda kalktığım için ben de alıştım. Limon ve kahve yiyorum her sabah. Son dediğimi yapmayın ama. @Jira ve @BERWAR'la aynı durumdayım yani.
Bende yazın erken kalkıyordum güneş çok vurduğu için ama şu an öyle değil. Saat 12 gibi yatıyorum 7.30 da kalkmam lazım. Öyle olunca da okulda uykum geliyor.
Bu videoyu izle. @Neşeli Enginar :) Sizi çağırmazsak olmaz hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzledim. Yararı olur mu bakalım. Enginar bey sahneye bekleniyorsunuz :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı