Sabah nasıl erken kalkılır?

OnurOfc

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar sabah 5-6 gibi düzenli kalkmak istiyorum. Bunu düzenli şekilde yapan, başarmış arkadaşlar bir kaç tüyo verebilir mi? Saat kaçta yatıyorsunuz? Sabah kalktığınızda ki ilk 30 dakika ne yapıyorsunuz mesela?

Not: Kendini zorlayacaksın vs. demeyin. 1 yıl boyunca okul sebebiyle her sabah saat 6'da kalktım ve hala erken kalkmada zorlanıyorum.

Hedef 11 de yatıp sabah 5 de kalkabilmek.

Erken yatıp yatağında yatacakken şu saatte kalkacağım deyip karar verirsen kalkarsın alarmsız.
Zamanında denemiştim, hatta din hocamız şu ayetleri okuyup yatarsan kalkarsın demişti. Kalkamamıştım :D

14 tane alarm kur. Kalktığında soğuk bir ortam da bulun ki ritimin hızlansın.
14 tane alarmı deneyeceğim. :)
Erken yatarsan erken kalkarsın. Şahsen benim bünyem fazla uykuyu kabul etmiyor. Az uyuyorum. Alarmla her türlü uyanırsın da kendi kendine uyanman daha sağlıklı bence.

Erken yatıp erken kalkamam hocam.
Akşam 9 da yatıp sabah 6 da kalkmakla , gece 11 de yatıp sabah 6 da kalkmak arasında bir fark yok benim vücudum için.

Zamanında denemiştim, hatta din hocamız şu ayetleri okuyup yatarsan kalkarsın demişti. Kalkamamıştım :D

Din ile alakası olduğunu sanmıyorum fakat ben bu saat uyanacağım derseniz ve buna gerçekten inanırsanız olacaktır. Bu yöntemin bir adı vardı fakat hatırlamıyorum.

Din ile alakası olduğunu sanmıyorum fakat ben bu saat uyanacağım derseniz ve buna gerçekten inanırsanız olacaktır. Bu yöntemin bir adı vardı fakat hatırlamıyorum.
Din ile alakası zaten yok. Daha önce denediğimi söylemek istedim.

Alarm kurup kalkmakta sorun yok arkadaşlar. Önemli olan uyandıktan sonraki süreçte çabuk ayılabilmek için ne yapmam gerekiyor? Kahve mi, dışarı çıkıp soğuk hava yemek mi vs. vs.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı