Sadece işi düşünce yazan arkadaş hayattan çıkarılmalı mı?

EVANESCENCE

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Sabahtan akşama kadar Metal ve rock dinlemek
Evet böyle bir arkadaşa sahibim. Sadece işi düşünce yazıyor, istisnasız sadece işi düşünce. Yeri gelir sistem önerisi ister, yeri gelir klavye-fare önerisi ister, yeri gelir PC hakkında bir sorunu vardır onu sorar. Yani normalde seve seve yardımcı olurum, yardımcı olmayı da severim. Ama hiç hal hatır sormak da yok bunda. İstisnasız sadece işi düşünce yazıyor, benden tuttuğunu kopardığı zaman da sadece sağ ol deyip gidiyor. Sizce böyle birisini hayatımdan çıkarıp engellemeli miyim?

İşin kötü yanı gerçek hayatta da tanır beni, sanal olsa direkt engeli basacağım. Hâlâ yardımcı oluyorsam eski günlerin hatrına. Ama artık keriz yerine konmaktan sıkıldım.

@körbiginar Belli olmaz ancak benim pek ondan bir şey isteyeceğim yok. Zaten böyle birinden yardım isteyeceğime sorunum çözülmesin daha iyi.

Yine sana kalmış ama ben olsam çıkarırdım hocam.
Siz de ondan bir şeyler istemeyi deneyebilirsiniz. Eğer bunu yapmak istemiyorsanız en iyisi çıkarmak olur sanırım. Tabii söylemesi kolay.
Düşüneceğim bu konuyu, çok kafama takıldı. Sanırım hayatımdan çıkarmayı seçeceğim ama zor geliyor işte...

@körbiginar Belli olmaz ancak benim pek ondan bir şey isteyeceğim yok. Zaten böyle birinden yardım isteyeceğime sorunum çözülmesin daha iyi.

Düşüneceğim bu konuyu, çok kafama takıldı. Sanırım hayatımdan çıkarmayı seçeceğim ama zor geliyor işte...
Öyleyse bırakın gitsin hocam ne diyelim. Ya da konuşabilirsiniz bunu kendisiyle. Gerçek hayatta da görüyorsanız zor olabilir bırakabilmek.

Öyleyse bırakın gitsin hocam ne diyelim. Ya da konuşabilirsiniz bunu kendisiyle. Gerçek hayatta da görüyorsanız zor olabilir bırakabilmek.
Gerçek hayatta artık aktif olarak görmüyorum. Bir zamanlar görüşürdük yani. Sadece sanaldan yazıyor arada o da işte işi düşünce. Engellemek yerine hiç cevap bile vermemeyi mi denesem acaba?

Sadece işi düşünce yazan kim olursa olsun tepkinizi gösterin. Sizi kullanabilecek bir araç olarak görüyor ve buna karşı verebileceğiniz en iyi tepki de aslında onu göz ardı etmektir. Bir daha bana yazma tarzında bir şeyler söyleyin ve yazmamasını isteyin. Ya düşünsenize, herkes sadece işi düştüğünde size yazıyor. Ne kadar kötü durum değil mi? Kendinizi ne olursa olsun kullandırmayın. Herkese karşı mesafenizi koyun, herkese karşı bir mesafeniz olsun.

Sadece işi düşünce yazan kim olursa olsun tepkinizi gösterin. Sizi kullanabilecek bir araç olarak görüyor ve buna karşı verebileceğiniz en iyi tepki de aslında onu göz ardı etmektir. Bir daha bana yazma tarzında bir şeyler söyleyin ve yazmamasını isteyin. Ya düşünsenize, herkes sadece işi düştüğünde size yazıyor. Ne kadar kötü durum değil mi? Kendinizi ne olursa olsun kullandırmayın. Herkese karşı mesafenizi koyun, herkese karşı bir mesafeniz olsun.
O kadar güzel yazmışsınız ki... Teşekkür ediyorum 🙏

Kararımı verdim, dediğiniz gibi yapıyorum.

Rica ederim. 🙏 Geçtiğimiz ay dedemi kaybettim ve bunu hikayemde paylaştım. Yardım etmediğim ya da uzun süredir görüşmediğim kişiler bana başsağlığı diledi ancak yardım ettiğim ya da kötü gününde yanında olduğum kişiler ne bir başsağlığı diledi ne de bir telefon ettiler. Yardım ettiğim adamlardan açıkçası karşılığını göremeyince hepsiyle ilişkiyi kestim ve arama mesafeyi koydum. Çoğu kişi egolu dedi, küfredeni de oldu da açıkçası hiç umurumda olmadı. Sizin de umurunuzda olmasın, insanlar böyledir. Yardım ederken ağa, paşa oluyorsunuz ancak mesafenizi koyunca sizden kötüsü yok. Bunu da belirtmek istedim, muhtemelen arkadaşınız da benzer davranış sergileyecek.

Bu devirde herkes böyle olmuş... Çıkarı olmadıkları sürece iplemezler, sonra tepkiyi gösterince de klasik. İyilik yapmayacaksın gerçekten, yoksa eziliyorsun..... Bu arada başınız sağ olsun, mekanı cennet olsun dedenizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı