Sadece öğretmenleri aşılamak yüz yüze eğitim için çözüm mü ?

Bu sözümde çok haklıyım çünkü her şeyi geçtim size de saçma gelmiyor mu Online'a yüz yüze sınav madem sınav yüz yüze olacak derste yüz yüze olsun.

Hocam galiba anlamadınız kopyanın önüne geçebilirlerse yapsınlar ama geçmek imkansız gibi bir şey.

Okulların artık açılması gerekiyor arkadaşlar. Yani bu vakaların 5000 ile 8000 arasında gidip gelmesi belki aylarca daha sürecek ve kaybolan her eğitim öğretim yılı inanın sizin zararınıza olacak. Şimdi belki bilgisayarın başında saatlerce oturup oyun oynamak eğlenceli geliyor ama liseden mezun olduktan sonra inanın pişmanlığınız artıyor (nereden biliyorsun diye sormayın, kendimden biliyorum).

Açılsa ne olacak ki. Maksimum 2 hafta sonra vakalar 2 katına çıkınca tekrar kapatıcaklar. Onlarda biliyor bunu ama niye hala üzerine üzerine gidiyorlar anlamıyorum. Okulların açılması şart falan da değil. Hatta içinde bulunduğumuz durumda inanılmaz mantıksız. Eğitimden önemli şeyler var. Mesela sağlık, mesela ailende ki bireylerin hastalık kapmaması. Başka ülkelerde eğitim durdu komple. Onlarda da öğrenci yok mu? Onlar robot mu yetiştiriyorlar da onlar okulları kapatıyorken biz kapatamıyoruz?
Tabii canım bunu ben de dedim. En geç 3 haftaya kapanacaktır. Ben 12 Ekim'de gittiğim zaman 2 hafta gittim. Sonra vakalar patladı, kapandı.

Aşı yok aşı! Sadece öğretmenler aşı olursa öğretmenler kapmaz. Bizim yine yararımıza değil.
Aşı olduktan sonra yine virüsü kapıyorsun, sadece daha hafif atlatıyorsun. Virüsün tamamen bitmesi için dünya nüfusunun yüzde 90'ının aşılanması gerekiyor, yani 2 yıl daha maske ve sosyal mesafe olayına dikkat edeceğiz gibi, Türkiye'de rahatlama ise nüfusun yüzde 60'ının aşılanmasından sonra olabilir belki.

Okulların artık açılması gerekiyor arkadaşlar. Yani bu vakaların 5000 ile 8000 arasında gidip gelmesi belki aylarca daha sürecek ve kaybolan her eğitim öğretim yılı inanın sizin zararınıza olacak. Şimdi belki bilgisayarın başında saatlerce oturup oyun oynamak eğlenceli geliyor ama liseden mezun olduktan sonra inanın pişmanlığınız artıyor (nereden biliyorsun diye sormayın, kendimden biliyorum).
Sanırım eğitim-öğrenim, insan hayatından önde geliyor.

Geri
Yukarı