Sahibinden.com'da dolandırıldım - Gigabyte GTX 780 Ti

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. Hayatta bir tecrübe daha edinmiş oldunuz. İnternet üzerinden özellikle mobil yaygınlaştığından beri bu tarz sahtekar sayısı ciddi oranda arttı. İkinci el ürünü elden kontrol edip denemediğiniz sürece almayın.

Resimlerden bile direk anlaşılıyor. İkinci el bir ekran kartı iyi temizlense bile o kadar temiz olmasına imkan yok.
Ucuz diye televizyondan sahte telefonlar alacak kadar saf olmamaya çalışın. Piyasayı araştırmadan 2. El ürüne bakmayın.

Son düzenleme:
Adama de ki babam avukat. Sonra babanın ağzından şunu yaz''Tüketici kanununun şu şu maddesine aykırı satış yaptın,ayrıca dolandırıcılık suçuişliyorsun. Paramızı iade etmeni talep ediyoruz. Aksi taktirde yasal işleme başlayacağız. Sahibinden.com yetkilileri ile paralel hareket edeceğiz.'' yazabilirsin belki korkar. Ama gerçekten de yasal olarak hakkını ara.

Öncelikle geçmiş olsun, bu gibi alış veriş durumlarında oldukça dikkatli olmak gerekiyor lakin özellikle bu sahibinden sitesinde amacı dolandırmak olan bir hayli kişi var, bu kişinin diğer ilanlarına da baktım, satmaya çalıştığı yada internette bulduğu bir kaç sahte veya başka kişilere ait olan görsellerle ilan açmış da olabilir bilmiyorum fakat, ürünlerinin fiyatları piyasa fiyatının çok altında neredeyse çeyreğine satıyorum diye ilan açmış bu bir, ikincisi bu şahsın üyelik tarihi dikkat ederseniz Eylül 2018 daha çok yeni, bu gibi sitelerde üyelik tarihi yeni ve satmaya çalıştığı ürünlerin fiyatı piyasanın çok altında olan kişilere her zaman temkinli yaklaşın.
Sahibinden sitesine konuyla ilgili şikayette de bulunabilir ve şahsın üyeliğinin iptal olmasını isteyebilirsiniz.

Sahibinden üyelik tarihi Eylül 2018. Başlık desen şüpheli(Efsaneler Ölmez). Adam numarasını Sahibinden'e koymamış. Havalede açıklama kısmınada bir şey yazmamışsın. Yani polise gitsen bile ilgilenmeyecekler. Bu durumda en iyi fikri yine de @BilgisayarKurdu verir.
Satıcıyla görüşmeye başladım. Detayları paylaşıcam.
Adamla mesajlaşmalarınızı,ilanın resmini ve banka dekontunu çıktı alıp savcılığa şikayette bulunabilirsin. Belki bir şey çıkar.

Son düzenleme:
Öncelikle geçmiş olsun. Gelen kart ne acaba? Fotoğrafını atabilir misiniz bakalım ne yollamış.
Sahibinden bir şey alacaksanız;
  • Üyelik tarihi en az 2 yılı geçmiş
  • İsmi ve soyadı düzgün olan
  • İlanlarında mantık hataları olmayan, saçmalamayan,
  • İlan başlığında clickbait yapmayan
  • Telefon numarasını vermiş
Bu 5 şarta uyuyorsa "Get" ile ticaretinizi yaparsınız. Havaleye kesinlikle karşıyım, önermiyorum.
Hatta ürünü almadan önce diğer ilanlarına da göz gezdirmeniz lazım ne var ne yok. Şuan senin yerinde olsam 2-3 gün sonra farklı bir hesapla diğer ilanlarından birine talip olup bir şekilde telefon numarasını alırım. Teli alırsan gerisi kolay. Alamazsan da elden alacağını söylersin adresi verir gider yüzleşirsin. Bu ülkede adaleti hukukla bulmaya çalışırsan belki bulursun ama zaman kıymetli (y)

Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunun. Benim başıma böyle bir şey gelmişti. Şikayetçi olduğunuzda satıcıya kesin olarak ulaşırlar.

Sahibinden üyelik tarihi Eylül 2018. Başlık desen şüpheli(Efsaneler Ölmez). Adam numarasını Sahibinden'e koymamış. Havalede açıklama kısmınada bir şey yazmamışsın. Yani polise gitsen bile ilgilenmeyecekler. Bu durumda en iyi fikri yine de @BilgisayarKurdu verir.
Satıcıyla görüşmeye başladım. Detayları paylaşıcam.
Adamla mesajlaşmalarınızı,ilanın resmini ve banka dekontunu çıktı alıp savcılığa şikayette bulunabilirsin. Belki bir şey çıkar.
Bence Efsaneler Ölmez Dediği Dolandırıcılar :uyan:

Geri
Yukarı