Sahte Türkçe yama sitesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kaspersky indirip kurdum her şey normale döndü gibi şu an. Yardımınız için teşekkürler.

Aynı siteden ben de indirdim virüs oldugunu yeni farkediyorum virüslü dosyayı sildim, kaspersky ile tarama yaptım belli başlı şeyleri sildi ama güvenlik duvarımı kullanamıyorum ( windows hizmetleri durduruldu yeniden başlatmanız gerekli yazıyor)' ve internette yavaşlık mevcut. Formattan başka bir çözüm yolu var mıdır?
Görev yöneticisi'nden işlemler ve servisler sekmelerine bak, uygulamaların açıklamalarını oku, performans sekmesinde anormal bir şey var mı kontrol et.

Hocam görev sekmesindde anormal bir şey yok ama internetim yavaşladı ve güvenlik duvarını kullanmıyorum hizmet durduruldu yazıyor
Yamayı kaldırın. Kaspersky gibi bir yazılım ve Malwarebytes ile tam tarama yapın.

Daha sonra oyun içinde ve boşta kullanım değerlerini kontrol edin. Tutarsızlık yoksa sorun olmaz muhtemelen.

Görev sekmesinde anormal bir şey yok ama internet yavaşladı ve güvenlik duvarı kullanamıyoru ne yapmalıyım

Site hala virüs saçıyor ve hala kapatılmamış olması inanılır gibi değil...

Site hala virüs saçıyor ve hala kapatılmamış olması inanılır gibi değil...

Dün ben farkında olmadan buradan yama diye trojan indirdim. Bilgisayarıma erişim sağladı şikayet ettim lütfen sizde edin, kapansın bu anasına sövmemek için kendimi zor tuttuğum şahısın sitesi(burada edemiyorum yoksa dün ettim.) adam TXT metin belgelerime bile bloke koydu. Ben de Chrome URL kısmından sövdüm. Bunun üstüne yeniden başlatmaya kalkıştı bilgisayarımı(3.defa) PSU'dan kapadım ben de.

Arkadaşlar aynı tuzağa bende düştüm. Söz konusu siteden Türkçe yama indirdim. Altında dünya kadar olumlu yorum yapılmış. Tezgaha geldim. Sanırım virüs bulaştı. Sistemde hiçbir aksama yok ancak Windows Defender devre dışı. Bir türlü çalıştıramıyorum. Herkesin başına gelen Defender'ın çalışmaması bende de mevcut. Geri yükleme yapamıyorum. Formatta atmak istemiyorum. Av programı kurtarır mı? Önerisi olan arkadaşları dinlemeye hazırım. Yada bu durumu yaşamış sistemi kurtamış arkadaşların yorumları çok önemli.

Ben bu siteden zaten geçen yıl huylanmıştım. Sebebini şöyle anlatayım Capitalsm 2 diye bir oyun var bilen bilir oyun muhteşem şekilde saran bir şirket kurma simulasyonu ve oldukça eski bir oyun. Bu oyun için yıllarca Türkçe yama isteği oldu diğer forumlardan ama bir gelişme olmamıştı. Bir ara yine merakımdan acaba yama çıkmış mıdır diye araştırken bazı forumlarda bu konu yine gündem olmuş. Ne tesadüftür ki çok uzun yıllardır Türkçe yama çıkmayan Capitalism 2'ye yama çıkmış. Dedim Allah Allah nasıl olur bu? Neyse biraz kurcaladım şüpheci bir şekilde yama görsellerinde evet Türkçe olmuş oyun bazı yerler hariç ama inanmıyorum doğru hala. Yama görselleri ve Capitalism 2'nin "sözde" Türkçe yama linki aşağıda mevcut. (Görselleri de Türkçe olarak sunmuş sahtekarlığa bak)

türkçe-şirket-yönetme-oyunu.jpg

capitalism-2-türkçe-yama-768x586.jpg

Sonradan ben bu yamayı indirdim ama kurmadan VirusTotal'den ve VirusJotti'den tarattım. Bir sürü trojen barındırıyor olduğunu gördüm. Zaten oyunla alakası olmayan kurulum yöntemi yazmış yama için. Sonradan dedim bu belli gerçek değil. Neyse diğer yamalara bakayım dedim başka bir oyunu Türkçe yamasına baktım onu da indirip tarattım onda da Trojan çıktı ama o arada bir durum dikkatimi çekti. Sitede sunulan bütün Türkçe yamalarının hepsi 55MB. Böyle bir şey olamayacağına göre zaten o arada jeton düştü sitenin amacı farklı.

Sitenin sahibi her kimse Google'da en çok aratılan hangi oyunun Türkçe yaması varsa direk onu paylaşıyor siteye trafik almak için. Paylaştığı yamalar hem alakasız hem viruslü hem de aynı boyutta hepsi. Kesinlikle uzak durun ve sahte yorumlarına da itibar etmeyin.

@Bumstead Kaspersky indirip tarattır. Konudaki mesajlarda bu şekilde kurtulanlar olmuş.

@Bumstead Kaspersky indirip tarattır. Konudaki mesajlarda bu şekilde kurtulanlar olmuş.
En az 3-4 tane Av programı(Kaspersky, Nod32, Malwarebythes) ile tarama yaptım. Virüslü görünen tüm dosyalar temizlendi. Biraz öne yine tam tarama yaptım. PC temiz görünüyor ancak Win Defender'i aktif edemiyorum. Aktif edemediğim için windows uptade tam olmuyor. Yazan her şeyi yaptım fakat Windows Defendir bir türlü aktif olmuyor. Kodlamalar falan hepsini denedim. Bu durumu yaşayıp farklı bir method izleyen ve başaran var mı?

@Bumstead Bunun için ayrı bir konu açarak ve her şeyi anlatarak o şekilde yardım istersen daha etkili şekilde yardım alabilirsin. Burdan görmezler belki.

En az 3-4 tane Av programı(Kaspersky, Nod32, Malwarebythes) ile tarama yaptım. Virüslü görünen tüm dosyalar temizlendi. Biraz öne yine tam tarama yaptım. PC temiz görünüyor ancak Win Defender'i aktif edemiyorum. Aktif edemediğim için windows uptade tam olmuyor. Yazan her şeyi yaptım fakat Windows Defendir bir türlü aktif olmuyor. Kodlamalar falan hepsini denedim. Bu durumu yaşayıp farklı bir method izleyen ve başaran var mı?
Ben format atmıştım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı