Custom ROM Samsung A10 Custom ROM sonrası açılmıyor

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Herkese merhaba. Telefonuma LineageOS kuracaktım. Telefonu TWRP modunda iken başarılı bir şekilde bu rehbere göre temizledim. Bu arada silerken dahili Depolama'yı da seçtim. Bilgisayar üzerinden ROM dosyasını cihaza attım ve kurdum. Fakat şimdi telefon açılmıyor. Ne yapmam gerekli? İyi sosyaller!

Tamamdır hocam. Önerim LineageOS 20.
Google servislerini istemiyorsanız:
lineage-20.0-20230507-UNOFFICIAL-a64_bvN
Google servislerini istiyorsanız:
TWRP'yi kurun, wipe kısmından önce wipe, sonra factory reset yapın ve dosyayı "System image" olarak yazdırın.

Aman hocam aman, bir süre kalsın bu. Şimdi yine bir maceraya girmeyelim. Aman yine telefonu bozarız falan.

Tamamdır hocam. Önerim LineageOS 20
Google servislerini istemiyorsanız:
lineage-20.0-20230507-UNOFFICIAL-a64_bvN
Google servislerini istiyorsanız:
TWRP'yi kurun, wipe kısmından önce wipe, sonra factory reset yapın ve dosyayı "System image" olarak yazdırın.

Ama nasıl yapacağımı, Wipe kısmında neleri sileceğimi ve nasıl "System Image" olarak yazdıracağımı söylerseniz, hemen şimdi yapabiliriz :)

Aman hocam aman, bir süre kalsın bu. Şimdi yine bir maceraya girmeyelim. Aman yine telefonu bozarız falan.
Nasıl isterseniz hocam :D GSi'de brick olma ihtimali daha az söylemiş olayım.
Ama nasıl yapacağımı, Wipe kısmında neleri sileceğimi ve nasıl "System Image" olarak yazdıracağımı söylerseniz, hemen şimdi yapabiliriz :)
Hocam wipe kısmına girin, önce normal wipe yapın. Sonra factory reset kısmına gelip factory reset yapın.
Wipe menüsüne geldiğinizde fotoğraf atın anlamazsanız.

Nasıl isterseniz hocam :D GSi'de brick olma ihtimali daha az söylemiş olayım.

Hocam wipe kısmına girin, önce normal wipe yapın. Sonra factory reset kısmına gelip factory reset yapın.
Wipe menüsüne geldiğinizde fotoğraf atın anlamazsanız.

Yani hocam hangi kısımları sileceğim? Hani şu dalvik vs. var onlardan bahsediyorum.

Önce AP'den bunu yazdırın: https://forum.xda-developers.com/attachments/vbmeta_disabled-tar.5348855/
Sonra:

Hocam TWRP'yi dediğiniz gibi yapıp flashladım ses açma ve Power tuşuna basmama rağmen girmiyor TWRP moduna. Hata olabilir atmamıştır diye 1-2 defa daha Odin ile flashladım ama yine açılmıyor. Android recovery kısmı geliyor (şu reboot System Now, reboot to Bootloader vs. olan kısım) anlayacağınız TWRP'ye giremiyorum.

@Geliştirici ADB ile yazdırmayı deneyin. Benzer sorunu bir cihazda daha yaşamıştı bir kullanıcı, o da Samsung idi.

Yeni konular

Geri
Yukarı