Çözüldü Samsung EVO 850 Performans Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

JaroxJamaica

Megapat
Makaleler
12
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi forumlar arkadaşlar. Geçenlerde sipariş geçtiğim Samsung EVO 850 bugün elime geçti. Bios'u Raid yaptıktan sonra temiz kurulum yaptım. Fakat performans konusunda beni pek mutlu etmedi arkadaşlar. İçerisinden çıkan CD'yi PC'ye okutamıyorum. Demek istediğim bu SSD'nin performansını arttırmak için gerekli olan yazılımı nasıl teğmin edebilirim? Samsung'un sitesinden arattığım zaman Samsung EVO 840'ın sürücüsü çıkıyor. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? @SypeR

Yukarıda verdiğim videodaki her şeyi yaptım hocam. Elbette bir iyileşme oldu ama Recep hocamın aldığı skordan çok ama çok uzağım.

Hocam farkı bir işlem yaptım. Bilgisayarım orjinal Win 8.1 SL idi. Win 8.1 Pro kurdum. Tabi illegal olarak. Şuan skor tablom 3 katı arttı. Sequential Read 832'den 2300 küsüre ulaştı. Fakat Random Write hala aynı. Videoda Random çok uçuk bir değerde. Ben o değere nasıl ulaşacağım? @Ali Güngör hocam. Biliyorum çok meşgulsünüz ama olurda denk gelip yardımcı olursanız gerekten çok sevinirim. Teknolojide şansım pek iyi değil. Genelde aldığım her parça servise gider. Bununda böyle olmasını istemiyorum.

Arkadaşlar, servise göndermeyi bende biliyorum ama bu en son çare olmalı. Şuan SSD'min hızı bayağı arttı. Syper'in paylaştığı Samsung EVO 840 incelemesindeki SSD'yi bayağı bir farkla geçtim. Fakat yukarıda paylaştığım videodaki SSD'nin performansına yaklaşamıyorum.

@Recep Baltaş hocam lütfen siz bakın bari.

Arkadaşım inat etme bence. Üretim sırasında hatalar olabilir bu NAND yongaları ise senin SSD'ne denk gelmiştir ve bundan dolayı performans düşüklüğü yaşıyorsundur. Hazır yeniyken iade et yada servise ver. @JaroxJamaica

Afedersin kardeşimde neyin inadından bahsediyorsun sen? Daha doğru düzgün tavsiye veren olmadıki bana. SSD'de sorun olduğunu nereden bilebilirim? Bios'dan yapılması gereken ayarlar varsa ben yapmadım. Benim yaptığım tek işlem Bios'dan AHCI'yı ayarlamak oldu. Onun haricinde programla videodaki işlemleri yaptım. Atladığım bir şey var mı onu bile bilmiyorum. Ne güzel söylemesi. Yolla garantiye gitsin. Valla hocam hiç yapmasaydınız bu yorumu keşke.

Hocam yollayın kaybedeceğiniz bir şey yok. O garanti süs olarak verilmedi size. Bir hata varsa hakkınızı arayacaksınız tabi ki.

Ya güzel kardeşim. Garantiye yollamayı bende biliyorum. Anlatmak istediğim ya SSD'de bir sorun yoksa? Ya benim atladığım bir işlem varsa? Bana bu konuda tavsiye verecek arkadaşlar lazım. Tecrübeli arkadaşların tavsiyesini uyguladıktan sonra sonuç hala aynı ise garantiye göndereceğim.

Benden daha tecrübeli bir arkadaşımı çağırdım. Bios ayarlarım ile oynadı ve yazılımsal bir kaç güncelleme yaptı. Son durum bu.
ssd.png

Durum bu arkadaşlar. @Recep Baltaş hocam. Sizin videoda paylaştığınız skordan çok uzağım. Bu normal bir durum mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı