Samsung Galaxy A50 vs Xiaomi Redmi Note 7

1-) Arkadaş Adreno 512'nin Mali-G72 MP3'ten daha iyi olduğunu söylemiş. Bunlar ne zamandan beri CPU?
2-)G-Cam'siz Redmi Note 7 bile A50'den üstünken Google Camera yüklendiğinde ne olacağı belli oluyordur zaten. Kullanıcısı değilim ama denedim telefonları. Xiaomi arayüzünü de bilirim.
3-)Parmak izi yavaş, 6 GB RAM Redmi Note 7'de daha uygun fiyata var, A50 Epey üzerinden bakıldığında daha 60 FPS bile video çekemiyor, Redmi Note 7 ise 1080P 120 FPS, 4K 30 FPS sunabiliyor demek ki. Megapiksel değerine bakılarak telefon alınıyorsa arka kamera da Redmi Note 7'nin rakibi tek Xiaomi'nin birkaç modeli daha o halde. Ön kamera da Redmi Note 7 daha iyi.

120 FPS mi? Kaynak neresi acaba. 120 FPS falan çekmiyor. Evet eğer megapiksel değerine bakarak alınıyorsa asıl Xiaomi. 48MP diye alınmaz. Bende denedim Redmi Note 7'yi. Ben her 2 telefonu da deneyimledim ama siz A50'yi denememişsiniz.

Boşuna uğraşma hocam arkadaş anladığım kadarıyla telefonu tam bilmiyor. İnsanların kafasını karıştırıyor. Hayla savunmaya devam ediyor. Yazıları tam okumadan hatta telefon bilgilerini tam araştırmadan yorum yapıyor. Ben daha birşey demiyorum. Zaten konuyu okuyan anlar.

Boşuna uğraşma hocam arkadaş anladığım kadarıyla telefonu tam bilmiyor. İnsanların kafasını karıştırıyor. Hayla savunmaya devam ediyor. Yazıları tam okumadan hatta telefon bilgilerini tam araştırmadan yorum yapıyor. Ben daha birşey demiyorum. Zaten konuyu okuyan anlar.
Aynen anlar. Diyorum ki kullandım. Anlamıyorsun heralde okumadan bilmeden yorum yapma. Daha da cevap vermiyorum.

Aynen anlar. Diyorum ki kullandım. Anlamıyorsun heralde okumadan bilmeden yorum yapma. Daha da cevap vermiyorum.
Daha kullandığın telefonu tam bilmiyorsan ben daha birşey demiyorum. Çünkü kendinden çok emin konuşuyorsun. Bir konuda bilgin olur yazarsın. Eğer ki bilmiyorsan öğrenir okursun ve araştırırsın. Bence daha uzatmayalım. İyi forumlar.

Birbirinize sinirlenerek tartışmayalım arkadaşlar. Normal bir şekilde konu sahibine yararlı olacak şekilde konuşun. Redmi Note 7'de 120 FPS çekim modu bulunuyor efendim. Ayrıca CPU olarak A50 (Exynos 9610) daha iyi performans veriyor. Bununla beraber 10nm mimari ile üretildiği için yoğun kullanımda daha az ısınma gerçekleşiyor. Ancak GPU olarak bakılınca Adreno Mali'den daha önde.

@FurkanAltun kanıt olarak epey sayfasını ben olsam atmazdım. Her verilen bilgi doğru değil, ayrıca bilgiler yanlış bile olsa güncellenmiyor galiba.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı