Xiaomi Redmi Note 7 vs Samsung Galaxy A50

sartuos

Hectopat
Selam,

Birçok kişi bu konuyu açmış fakat ben birazını anlayamadım, bu konuyu açmadan önce birçok kez telefonlar hakkında konu açmıştım eski hesabımda şimdi bu iki telefon modeli arasında kaldım çünkü ikisinin de birbirinden farklı dezavantajları var.

Xiaomi Redmi Note 7:
1- Kamerası fotoğrafların renklerini biraz soluk çekiyormuş.
2- Kulaklık girişi yukarıda, şarj girişi ise aşağıda ikisini beraber kullanmak biraz rahatsız ediyormuş.(Kutudan kulaklıkta çıkmıyor.)
3- Xiaomi kendi programlarında reklam çıkarıyormuş.
4- Hızlı şarj desteği var ama kutudan hızlı şarj adaptörü çıkmıyormuş.

Samsung Galaxy A50:
1- Önceden kullandığım Samsung modellerinde iç ekran sürekli kırılıyordu ve ekran mor bir mürekkep ile kaplanıyor ve ekran bir daha hiç gözükmüyordu.(A7 2017 ve Note 5 modellerinde.)
2- Birkaç speed test videoları izledim A50 geride kalıyor.(Bu fazla önemli değil.)

Sizce hangisi?

Kamera test videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soluk olması daha doğal olduğu anlamına gelebilir çünkü mağazada denediğim zaman A50 renkleri değiştiriyordu. İki telefonu gözünüz ile karşılaştırma şansınız varsa o şekilde karar verin.

Samsung A50 performans olarak daha iyi bir telefon basma olan speed testleri ben saçma buluyorum.

Samsung A50 plastik gövdeden oluşuyor pek sağlam değil fakat Xiaomi Redmi Note 7 Corning Gorilla Glass 5 ile geliyorum çok sağlam bir telefon.

Xiaomi için reklam olayının çözümü mevcut. Bendeki telefon Xiaomi Mi Note 3.

Redmi Note 7 1750 den Xiaomi Türkiye garantili satıldı diye biliyorum. Yanında powerbank hediyesi kulaklık hediyesi falan vardı galiba.

Ama hangisi tam olarak hoşunuza gider onu bilemem sizin tercihiniz.

Bende şuan A50 kullanıyorum hatta bu yazıyı da A50 den yazıyorum kamerası gayet iyi bataryasına diyecek lafım yok gayet başarılı hızını sorarsan gerçekten hızlı bir telefon işlemci redmi note 7 ile nerdeyse aynı ama bence A50 al derim bence tek eksiği arkasının plastik olması arkadaşında dediği gibi redmi note 7 gorilla glass 5 le korunuyor benim düşüncelerim bunlar.
Selam,

Birçok kişi bu konuyu açmış fakat ben birazını anlayamadım, bu konuyu açmadan önce birçok kez telefonlar hakkında konu açmıştım eski hesabımda şimdi bu iki telefon modeli arasında kaldım çünkü ikisinin de birbirinden farklı dezavantajları var.

Xiaomi Redmi Note 7:
2- Kulaklık girişi yukarıda, şarj girişi ise aşağıda ikisini beraber kullanmak biraz rahatsız ediyormuş.(Kutudan kulaklıkta çıkmıyor.)

Samsung Galaxy A50:
1- Önceden kullandığım Samsung modellerinde iç ekran sürekli kırılıyordu ve ekran mor bir mürekkep ile kaplanıyor ve ekran bir daha hiç gözükmüyordu.(A7 2017 ve Note 5 modellerinde.)
2- Birkaç speed test videoları izledim A50 geride kalıyor.(Bu fazla önemli değil.)

Sizce hangisi?

Kamera test videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Xiaomi için reklam olayının çözümü mevcut. Bendeki telefon Xiaomi Mi Note 3.

Redmi Note 7 1750 den Xiaomi Türkiye garantili satıldı diye biliyorum. Yanında powerbank hediyesi kulaklık hediyesi falan vardı galiba.

Ama hangisi tam olarak hoşunuza gider onu bilemem sizin tercihiniz.
Tercih edemiyorum diye sizlere sordum zaten ama reklam olayının çözümü var dediğiniz için teşekkür ederim.

Rica ederim. Son aşamada karar sizin demek istedim :) Kendi zevkimize fikrimize göre bir ürüne yönlendirip aldıktan sonra pişman olmanızı istemem. Sebebi bu.
Asıl ben kendi kendime karar verip pişman olurum diye korkuyorum. Hani sizlere sorma amacım belki kullandınız, arkadaşınızdan duydunuz, inceleme yaptınız vb.

Selam,

Xiaomi Redmi Note 7:

Samsung Galaxy A50:

Sizce hangisi?

Kamera test videosu:

Satış sonrası desteği de bence gözardı etmeyin, Xiaomi nin servis kalitesini, müşteri memnuniyetine ne kadar önem veriyorlar bilmiyorum ancak Samsung satış sonrası desteği ile alakalı ciddi problemli olduğuna dair birçok örnek gördüm. O örnekleri görünce bir Samsung kullanıcısı olarak servise işimin düşmemesi çok sevindirici [emoji1696]

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı