Samsung Galaxy Note 8 logo yanığı

EmreTRk

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Merhaba. Samsung Galaxy Note 8 bir cihaza sahibim. Konuyu çok özet geçiyorum. Fazlasıyla Instagram kullanan biriyim. Beyaz ekran açtığım zaman ekranın alt kısmında Instagram tuşlarının yanıkları olduğunu fark ettim. Başta nasıl dedim ama günde 4, 5 saat açık olduğu bazen 10 saat aynı sayfanın açık durduğunu düşününce (gece unuttuğum oluyor) telefonuma hak verdim. Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır yoksa artık böyle mi kullanacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMOLED yanigi (Burn-in) olusmus. Muhtemelen ekranin degismesi gerekiyor. Muhtemelen diyorum, cünkü genelde cözüm olarak sunulan yazilimsal cözümler bir ise yaramiyor. Ayni sorunu 2,5 sene sonra Note 8 cihazimda yasadim. Garantisi varsa garantiye yollayin.
Yok malesef ithalat garantili almıştım.

valla hocam sanırım o lekeler gün geçtikçe ilerliyor bende 2 gün önce s8'imi sattım aynı şekilde amoled yanığı vardı,ve bende baya bariz belli oluyordu

Ekran yanığı zarar vermiyor. Zarar veren mürekkep patlaması. Riske girerim derseniz ithalatçı garantiye yollayın, belki ekranı değişirler. Servise gitti baktınız haber yok, ki ithalatçı garanti genelde 20 günden uzun sürüyor, hakem heyetine başvurup cihazın birebir değişimini isteyebilirsiniz. Ben ara ara böyle şeylerle uğraşıyorum ama, yedek telefonum olmadığı için 6 ay ile 1 yıl arası tuşlu telefon kullanıyorum. 😀

Ekran yanığı zarar vermiyor. Zarar veren mürekkep patlaması. Riske girerim derseniz ithalatçı garantiye yollayın, belki ekranı değişirler. Değişmezlerse bile genelde 20 günden uzun sürüyor parça işleri, hakem heyetine başvurup cihazın değişimini isteyebilirsiniz. Ben ara ara böyle şeylerle uğraşıyorum ama, yedek telefonum olmadığı için 6 ay ile 1 yıl arası tuşlu telefon kullanıyorum. 😀
Ya ithalata göndersem daha kötü gönderirler. Sağlam gönderirim bozuk gelir diye korkuyorum. İthalata göndermeden hakem heyetine başvursam ne olur? Yada ne yapmam gerekli bi anlatabilirmisin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı