Samsung Galaxy S23 vs iPhone 13

Merhaba. Öncelikle yeni telefon almayı düşünüyorum. Öncelik olarak S23 düşündüm daha iyi diyorlar, sizce hangisi daha iyi. Ve ileriki zamanlarda Samsung veya IPhone'da bir sorun yaşar mıyım? Sevdiğiniz şeyi değil hangisi daha iyiyse onu söyleyin.

1. sosyal medya çok fazla kullanıyorum.
2. kamerası iyi olmalı.
3. çok fazla oyun oynamam ancak PUBG gibi oyunların iyi değer vermesi.
4. suya dayanabilmeli. Çoğunlukla hep suya düşürüyorum telefonlarımı.

Sosyal medya için iPhone cihazlar genel olarak daha önde. Ama diğer bahsettiklerin için S23.

Tartışmasız S23. iPhone 13’te telefoto yok, ekran 60Hz bunlar bile çağ dışı bırakıyor cihazı. Zaten artık iOS stabil falan değil. 13’ü seçersen en geç 2 sene sonra güncelledikçe göreceksin ki kameran eskisi çekmeyecek, pil sağlığın hızla eriyecek, ısınmalar performans sorunları da baş gösterecek. Uzun yıllar götürür mü götürür ikisi de ama düz 13’ü güncellersen keyif alamazsın.

Özellik bakımından S23 her ne kadar önde olsa da günlük kullanımda iPhone öne geçiyor, gerek kamerasının doğallığı, gerek animasyon akıcılığı gerek de uygulama optimizasyonu konusunda çok daha başarılı. Bunu Samsung S21 kullanıcısı olarak söylüyorum. Zamanında bu cihazı alırken iPhone 12 ile arasında kalarak almıştım. Şu an keşke iPhone alsaymışım diyorum.

Tartışmasız S23. iPhone 13’te telefoto yok, ekran 60Hz bunlar bile çağ dışı bırakıyor cihazı. Zaten artık iOS stabil falan değil. 13’ü seçersen en geç 2 sene sonra güncelledikçe göreceksin ki kameran eskisi çekmeyecek, pil sağlığın hızla eriyecek, ısınmalar performans sorunları da baş gösterecek. Uzun yıllar götürür mü götürür ikisi de ama düz 13’ü güncellersen keyif alamazsın.
Son gelen güncellemelerle beliren ısınma ve bataryanın daha kısa sürede bitmesi gibi sorunlardan kaynaklı S23 kullanıcılarının da pek keyif almadığı görülüyor.

Kanka ilk çıktığı zaman almıştım 1 yıl 2 ay falan oldu Bluetooth ve konum hep açık iken bir günü rahat çıkarıyorum kamerası 14 Pro'dan daha iyi bence bizzat canlı karşılaştırma yapmıştım yapay zeka biraz fotoğraflar ile oynuyor ama sosyal medya için daha iyi bence, son güncelleme ile S24'teki yapay zeka özellikleri de eklendi performans olarak mükemmel en ağır oyunları en yüksek ayarlarda rahatlıkla oynuyorum 120 Hz ve ekran kalitesi zaten Samsung da tartışılmaz, Instagram için bir iPhone kadar iyi olduğunu söyleyemem fakat birkaç ayar yapmak gerekiyor ben videoları HDR10+ çekerdim hep fakat sonradan öğrendim ki Instagram HDR10+ desteklemiyormus o yüzden kapatıp çekince çok daha iyi oldu story kalitesi onun dışında her şeyi ile mükemmel bir cihaz.

Son gelen güncellemelerle beliren ısınma ve bataryanın daha kısa sürede bitmesi gibi sorunlardan kaynaklı S23 kullanıcılarının da pek keyif almadığı görülüyor.

Şu forumda dahi kullananlardan S23 hakkında ben pek böyle yorum görmedim. Doğru da olabilir. Bir tık öncesinden örnek verirsem iPhone 11 ve S20 misal. Bugün uzun kullanımda aklınıza gelen tüm şikayetleri düşündüğünüzde 11 kullananların şikayet sayısı S20 kullananlardan ayen beyan fazla. Bu forumda dahi aratırsanız göreceksiniz. 13 için de aynı şeyler söz konusu olacak bugünden bile oluyor da.

S23 guzel cihaz ama kamera konusunda Apple bu işi yapıyor, android cihazlar fotoğrafa gamma ve sıcak renk efekti basıyor, hic bir sekilde kaldiramiyorsun. Senelerce android ve samsung cihaz kullanmis birisi olarak bu ay icinde iphone gecis yapacagim, arkadasimda 13 var, telefondaki 60hz benim s21 120hz den yağ gibi akıyor, iphone daki 60hz nin cag disi olduguna katilmiyorum, fazlasiyla akici optimize bir sistemi var.

Kafanin rahat olmasini istiyorsan 13 al yoluna devam et.

Geri
Yukarı