Samsung neden tasarımı değiştirmiyor?

Tayfun Uzman

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Samsung hiç mi değişmiyor? Bütün telefonları aynı adamların. A5 çıkardılar bir sürü reklam falan, ben anlamıyorum aradaki farkı ya hep aynı tasarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı derken? Alpha ile tasarım değişti. A5 arka kasası açılmıyor ve metal çerçeve var. Esnek ekran çıkardı. Daha ne yapsın yuvarlak mı?

Ya genel olarak hep aynı modeli benimsiyorlar onu diyorum. Biraz daha şık ürünler yapsa veya birbirine benzeyen ürünlerden birçok türünü yayımlamasa?

Olani iyilestirmeyelim. Ekmek gibi telefon cikartip yazilim guncellemeyip insanlari magdur edelim. İste bu samsung anlayisi.

A serisi hadi neyse de bir de J serisi çıkartıyorlar. Onun dışında gene bir sürü düşük segmentli telefon duyurdular. Hepsi Samsung star ve ace çakması telefonlar. Bence bu politikaları onların sonu olacak demek isterim ama düşük segmentte maalesef çok fazla rakipleri yok. Yine o telefonlar çıkacak ve gene saçma sapan telefon kirliliği olacak.

Fazla telefon çıkarttığı doğru. Üstelik aynı donanımı daha ucuza bulabiliyorsunuz. Ama Z3 ile Z2 arasında ne fark var? HTC One M7 ile M8 arasında şekil olarak ne fark var? İphone 4, 4s, 5, 5s aynı tasarım değil mi?
Hepsi belli zamanlarda değiştiriyor tasarımı.

A serisi hadi neyse de bir de J serisi çıkartıyorlar. Onun dışında gene bir sürü düşük segmentli telefon duyurdular. Hepsi Samsung star ve ace çakması telefonlar. Bence bu politikaları onların sonu olacak demek isterim ama düşük segmentte maalesef çok fazla rakipleri yok. Yine o telefonlar çıkacak ve gene saçma sapan telefon kirliliği olacak.
Bu konuda haklısın. Telefon kirliliğinden başka bir şey değil, Samsung'u bir d900 e250 zamanında sevmiştim. Adamlar sıkılıp sıkılıp telefon çıkarıyorlar, teknoloji bu değil bence..

Diğer firmaların aynı tasarımda 3-4 telefonu vardır ama samsungun onlarca telefonu var. Neyini değiştirirlerse değiştirsinler samsungun bütün telefonları bir süre sonra gözüme aynı geliyor :) Bi alpha serisini beğenmiştim köşeli tasarım metal kasa ama onunda üretimi durdu galiba. Aslında güzel telefondu neden tutmadı acaba ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı