Samsung S24m vs iPhone 14 Pro Max

pilotds

Decapat
Daha fazla  
Telefon değişme vaktim geldi normalde S23 alacaktım ama S24 çıkmasını bekledim çevremde birkaç kişi S24 aldılar ve gerçekten iPhone kat kat iyi olduklarını söylüyorlar ama iPhone sonuçta uzun ömürle ve gerçekten güzel bir telefon sizce ne almalıyım?

Telefon değişme vaktim geldi normalde S23 alacaktım ama S24 çıkmasını bekledim çevremde birkaç kişi S24 aldılar ve gerçekten iPhone kat kat iyi olduklarını söylüyorlar ama iPhone sonuçta uzun ömürle ve gerçekten güzel bir telefon sizce ne almalıyım?
S24m yazıyor konu başlığında. Düz S24 mü kastettiniz yoksa S24 Ultra veya S24+ mı kastettiniz?

S23 bile 14 Pro yerine tercih edilir, hem daha iyi bir cihaz, hem de globaldeki fiyatları baz alınca fiyat performans açısından çok daha mantıklı. Ne kullanım ömüründe bir fark olur, ne de arayüz deneyiminde. 14 Pro'yu eledim, S24'e gelecek olursak; S23'e göre fazladan 3 yıl güncelleme desteği alacak olması, %48 civarı daha güçlü CPU, %10 civarı daha güçlü GPU barındıran SoC'u olması, daha iyi panel ve Exynos 2400'ün ISP'si nedeniyle daha iyi fotoğraf & video performansı var (S24 Exynos, ISP nedeniyle S24 SD ve S24 Ultra'dan daha iyi video performansında sahip.) Fiziksel farkları geçtim, sırf fazladan 3 yıl güncelleme desteği için bile S24'e esnemeye değer.

S23 bile 14 Pro yerine tercih edilir, hem daha iyi bir cihaz.
Yorumunuza katılıyorum ama düz S23 14 pro'dan da iyi değil. Fiyat performans olarak yanına yaklaşamaz S23'ün ama ikisini alıp yanyana kıyaslıyorsak 14 pro daha iyi telefon.

Paran varsa iPhone al. Android 1 sene sonra 2. elde yarı fiyatına düşüyor. Bakınız S23 Ultra ve Samsung Shop'un değişim kampanyasında iPhone 15'ten daha düşük fiyat biçmesi. Zaten belli bir fiyattan sonra insan ister istemez 2. elde çok değer kaybetmemesini ister doğal olarak. Android alacaksan da Exynos'tan uzak dur.

Paran varsa iPhone al. Android 1 sene sonra 2. elde yarı fiyatına düşüyor. Bakınız S23 Ultra ve Samsung Shop'un değişim kampanyasında iPhone 15'ten daha düşük fiyat biçmesi. Zaten belli bir fiyattan sonra insan ister istemez 2. elde çok değer kaybetmemesini ister doğal olarak. Android alacaksan da Exynos'tan uzak dur.
Neden uzak duruyoruz exynos'tan? Ayrıca telefonu sonuna kadar kullanacak birisi için hiçbir anlamı yok dediğinizin. Bir de şu var, samsung'un değişim kampanyası için verdiği fiyatlar değişiyor. S20 FE'ye de S24 için 15 bin TL teklif ediyordu. iPhone teklif vermesi de bir nevi geçiş için teşvik. Orada kimse size para ödemiyor, ikinci el fiyatı muamelesi yapmak saçmalık.

Yeni konular

Geri
Yukarı