Sanırsam artık Müslüman değilim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam ben Kuran'ı ve ıncili'de okudum. İncil bana daha mantıklı geldi, kuran hakkında bir yorum yapmayacağım burada. Sonra da kararımı tam veremedim. Hala sorguluyorum. Ama her şeye açık bir kapı bırakıyorum yani her inanca.

Dostum incile direk tek kısımla cevap vereceğim yaratılış 1'e bak güneşi gök kubbeye koydu diye anlatıyor güneş gök kubbedemi. Tek hata yeterli kusursuz denen kitaplarda 1 hata yeterlidir ama yüzlerce bulunur rahatça.

Bence 13 yaşınızda bu kadar kesin ve emin konuşmayın çünkü Allah herkesi ayrı bir imtihana sokuyor bunu asla unutmayın ve Allah yolundan asla vazgeçmeyin. Ben 14 yaşındayım, gerçekten içimde çok büyük bir Allah inancı var. Ve kendimce Allah'ın varlığını kanıtlamam için nedenler var. Hayat çok gelip geçici bir şey yarın ya da şimdi bile hayatınızın sonuna gelebilirsiniz bunu bilerek yaşayın. Ve eğer gerçekten inanmak istiyorsanız Allah size bu gücü verecek bunu bilin. Yaşımdan dolayı fikirlerimi ciddiye almayacaksınız belki ama size karışamam da. Eğer bir insan Allah'ı sever ona saygı duyar ve en azından bir inanç duyarsa Allah da ona rahat bir dünya, dünya olmasa bile rahat bir ahiret hayatı yaşatır. Önemli olan şimdi değil ilerisi. Hayatınızı ibadetiniz etrafında şekillendirin. Diyeceklerim bu kadar umarım en kısa zamanda kendin için en iyi yolu bulursun. :)
Gerçekten kendimi Allah'a inanmak için çok zorladım ama bir türlü içimde Allah'ın varlığına dair bir işaret göremedim.

Hocam biraz Türkçe öğren. Allah bir inanç değildir. İnanç olan dinlerdir. Eğer Allah'a inanıyorum dersen bu kullanım yanlıştır zaten, Allah var diyorsun. Allah'a inanmıyorum dersen bu da yanlıştır, Allah yoktur demiş oluyorsun.

İnanç Allah demek değil ama inanç ın temeli Allah'a inanmaktır.

Ben İslam dinine inanıyorum çünkü eğer ateistler doğruysa benim herhangi bir zararım olmayacak ama eğer müslümanlar haklıysa o zaman ateistler sıkıntı yaşayacak.
Bu inanç, inanç değil. Sen sadece kendini kandırıyorsun, inandığın Allah'ı kandırdığını sanıyorsun.

Tanrılara insan rolü verenler dinlerdir. Her bir din.

Ateistler tanrının varlığını kanıtlayan veya evrende "tanrı" varlığına gerek duyan bir şey olmadığı için inanma ihtiyacı hissetmeyenlerdir. İleride bilimsel kanıt bulunursa inanırlar. Agnostisizm ise ateizmin de ötesidir. İnsanların hiçbir zaman bu kanıtı bulamayacaklarına inanırlar.

Eğer bilimsel bir kanıt bulunursa diyorsun böyle bir kanıt bulunumaz çünkü bilim dinlerin tanrıya atfetikleri özelikleri doğaya vermiştir bilim için tanrı doğadır atomdur.

Dostum incile direk tek kısımla cevap vereceğim yaratılış 1'e bak güneşi gök kubbeye koydu diye anlatıyor güneş gök kubbedemi. Tek hata yeterli kusursuz denen kitaplarda 1 hata yeterlidir ama yüzlerce bulunur rahatça.
Hocam, tam hatırlayamıyorum yarın bakacağım tekrardan.

Benim demek istediğim şu; evlatlıktan reddetme raddesine gelmeyecek kadar bir saygı gösterirler.
Doğru yoldasın ama reşit olup kendi ayakların üstünde durana kadar ailene söyleme bence. Reşit olduktan sonra sırf din gibi hayali şeyler yüzünden seni reddedecek kadar anlayışsızlarsa bırakırsın onlar kaybeder. Araştır böyle devam et ki koyun olma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı