Şanslı doğmanın her şey olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu konu biraz sıkıntılı yerlere gidiyor.
Konuyu oraya çekmiyorum ben bazı arkadaşlar basit bir lafıma çok takıldı yoksa isteyen istediğini yapsın bana ne ilgilendirmez beni.
İyi ki senin gibilerde para yok. 😄 Böyle devam ettiğin sürece de inşallah hiçbir zaman olmaz. Kadınlara elden geçiriliyor diye iğrenç bir şey söyleyen birisinin konusunu onaylayan mod neyin kafasını yaşıyor acaba çok merak ediyorum.
Ben doğrudan konuşurum sana iğrenç gelebilir bana da erkeklerin kucağında gezen kadınlar iğrenç geliyor.

Zengin olan mutlu olacak diye bir şey yok.

Konu böyle olduğu için söylüyorum, normal durumlarda maddi durumumu söylemeyi seven birisi değilim.

Maddi durumum iyi, yani Türkiye'de "zengin" kategorisine girebilirim. İstanbul'da 4 adet olmak üzere toplam 6 adet evim(iz) var. Detayına girmeyeyim, neyse. Ancak yinede pek mutlu sayılmayız. İstediğim bir şeye ulaşmakta pek zorluk çekmiyorum, ona rağmen mutlu değilim. Bunun sebebi aşk falan değil.

Sevgili yapmak her şey değildir. Sevgili yapmayınca insanlar şu anki dönem sağ olsun kendilerini affedersiniz ama p*ç gibi hissediyorlar. Halbuki sevgilinin olmaması veya olması yaşamında pek bir şeye etki etmiyor, bunda emin olabilirsin.
Vücut da yaptın, paran da var, özgüvenin yerine geldi, 25 yaşındasın. Yaşıtındaki tüm kızlar elden geçirilmiş olacak, senin hiçbir tecrüben yok.
Bu cümleye arkadaş gibi bende takıldım. 25 yaşındaki tüm kızlar elden geçirilmiş mi oluyor sence? Kadınlara 3-5 abaza yazınca bu tür fikirlere kapılıyorsunuz halbuki dışarıda %99 eminim çoğunun yüzüne bile bakılmıyordur, bakılsa bile yanaşılmıyordur. Dışarıda sizin gibi olan binlerce belki milyonlarca kadın var. Bu cümlenizi ciddi manada haksız buluyorum. Sevgili işlerinde tecrübeye pek gerek yok, tecrübe dediğiniz şey 2-3 espri ve nerede konuşacağını ve susacağını bilmek. Başka bir şeyi yok. Sanki askere gideceksiniz, abartmaya lüzum yok.

Hayatta her şey şanslı doğmakla ilgili. Şimdi bir erkeğin hayattaki en büyük amacı nedir? Karşı cinsten birini bulmak, evlenmek, çocuk yapmak, neslini devam ettirmektir evrimsel olarak. İnkar etmeyin, binlerce yıllık tüm canlıların ortak amacı bu.

Eğer hem çirkin hem de fakirsen bunları yapabilme şansın yok. Hemen bu tür konularda kendini geliştir, spor yap, yazılım öğren, su iç, ders çalış gibi tavsiyeler veriyorlar. Baktığımız zaman spora başladın diyelim, para lazım. Protein + spor salonuna en iyimser ayda 1000 TL gider adamakıllı yapmak istersen. Bunun için işe girmek gerek.

İyi bir iş için önce çok çalışıp iyi bir lise sonra da yine çok çalışıp iyi bir üniversite kazanman gerekiyor. Üniversiteyi bitirdin, hiçbir aksilik çıkmazsa uzatma ya da mezuna kalma gibi 23 yaşındasın. Hadi hiç işsiz de gezmedin, direkt işe girdin, para kazanmaya başladın diyelim. Spor salonuna da yazıldın, paran var artık en az 1.5 2 yılda düzgün bir vücuda kavuşursun.

Vücut da yaptın, paran da var, özgüvenin yerine geldi, 25 yaşındasın. Yaşıtındaki tüm kızlar elden geçirilmiş olacak, senin hiçbir tecrüben yok. Bu yüzden sağlıklı bir ilişki de yaşayamayacaksın. Ama bu durumun tersine baktığımızda yakışıklı bir erkek tipinin verdiği özgüvenle ve çekicilikle daha ortaokulda, lisede, üniversitede hep sevgili bulup hayatını yaşayabilir. Ya da zengin doğan biri yine aynı şekilde hayatını yaşar. Çok adaletsiz geliyor bu durum bana. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bir şeyler yaşamayı başarı sandığınız için bu durumu çok fazla dert edindiğinizi düşünüyorum. Siz için demiyorum, dert edinenlere söylüyorum. Nasıl çok ilişki yaşamak bir kadının değerini düşürüyorsa (size göre) çok ilişki yaşayan erkeğin de değeri düşüktür. Öz saygıdan yoksun tüm insanların değeri düşüktür. Ek olarak yakışıklılık olayının da çok abartıldığını düşünüyorum. Ağzı iyi laf yapıp, aurasının çekiciliği sayesinde, asla tahmin edemeyeceğiniz erkekler asla konuşmaya cüret edemeyeceğiniz insanlarla ilişki kurabiliyorlar. Her şey maalesef dış görünüş değil ve bu sizin bahaneniz olmasın hocam.

Yazdığımı bile okumamışsın. Bir şeyler başaramaz demiyorum başardığında 25 yaşında olur.
Elden geçiriliyor lafıma çok takılmış herkes yalan mı şimdi üniversite gidip 10 erkekten az yatan kadın mı kaldı?
Bir yandan yazdıklarına katılıyorum ama "elden geçme" tabiri fazla cinsiyetçi olmuş. Ve "Saygılı bir çöpçü olacağıma küfür eden saygısız zengin biri olmayı tercih ederim." diyebilmek için gerçekten gamsız olmak gerek. Doğruyu söylemek gerekirse reenkarne olabilseydim bende dediğiniz gibi saygısız zengin olmayı tercih ederdim.

Bir şeyler yaşamayı başarı sandığınız için bu durumu çok fazla dert edindiğinizi düşünüyorum. Siz için demiyorum, dert edinenlere söylüyorum. Nasıl çok ilişki yaşamak bir kadının değerini düşürüyorsa (size göre) çok ilişki yaşayan erkeğin de değeri düşüktür. Öz saygıdan yoksun tüm insanların değeri düşüktür. Ek olarak yakışıklılık olayının da çok abartıldığını düşünüyorum. Ağzı iyi laf yapıp, aurasının çekiciliği sayesinde, asla tahmin edemeyeceğiniz erkekler asla konuşmaya cüret edemeyeceğiniz insanlarla ilişki kurabiliyorlar. Her şey maalesef dış görünüş değil ve bu sizin bahaneniz olmasın hocam.
Evet her şey dış görünüş değil %70 para %30 dış görünüş.

@Ellie Williams Hocam başardıklarınızı bekliyorum?

Evet her şey dış görünüş değil %70 para %30 dış görünüş.
Bu kadar olumsuz ve konuşmayı beceremeyen erkeklerin bahanesi ki bu? Kendimden örnek vermeme gerek yok ama çevremde beş kuruşu olmayıp ebesinin nikahı kadar kültürü ve mizahı olan insanlar neredeyse manken dediğim kişilerle beraberler?

Bu kadar olumsuz ve konuşmayı beceremeyen erkeklerin bahanesi ki bu? Kendimden örnek vermeme gerek yok ama çevremde beş kuruşu olmayıp ebesinin nikahı kadar kültürü ve mizahı olan insanlar neredeyse manken dediğim kişilerle beraberler?
Ek olarak bu sadece kadın erkek ilişkisinde değil iş ve insan ilişkilerinde de önem arz ediyor. Öz güven sadece kadınlarla olan ilişkide mi geçerli sanıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı