Şanslı doğmanın her şey olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayatın gerçeklerinden bahsediyorum sadece. Hayatta 2 şey önemlidir.

1- Para
2- Tip
Bunlar yoksa hiçbir değerin yok kimsenin gözünde.
Senin gibi basit düsünen insanların gözünde öyle dersek daha dogru olur.

Sana sunulan kaynaklar seni öne geçirebilir bu doğrudur ama her şeye b*k atıp her şeyi düşmanınmış gibi suçlaman da sana yarar sağlamaz.

Şu ezik ve aşağılık psikolojinden kurtulup sosyal medyada edindiğin at gözlüklerini çıkar da kendin için bir şeyler yap, kimse senin elinden tutup yükselmen için çekmeyecek.

Hayat bir yarıştır, en çok kim isterse o kazanır.
Başarısız isen elenirsin.
Haklısın şimdi başlayıp 25 yaşımda günde 12 saat çalışarak asgari ücretin bir tık üstü maaşımı alabilirim.

Selam hocam. Hayat hikayenizi farklı kalıplar kullanarak anlattığınızı gördüm. Belli ki ezilmişsiniz. Özellikle de "elden geçirme" diye bir kelime kullandığınızı düşünürsek lisede bir kız benimle çıkar mısın dediğinizde hayır demiş olmalı. İçinize batmış. Bilenmişsiniz. Çünkü bu cümlelerin başka açıklaması olamaz. Her kız paraya bakmaz, her kız 10 tane erkekle yatmaz. Kızları kendi gördüğün kalıba koyma. Şans nedir bilir misiniz? Şans sizin ayağınıza gelmez. O şansı elinizdeki imkanları kullanarak sizin yaratmanız gerekir. Yok paşam armut piş ağzıma düş.

Selam hocam. Hayat hikayenizi farklı kalıplar kullanarak anlattığınızı gördüm. Belli ki ezilmişsiniz. Özellikle de "elden geçirme" diye bir kelime kullandığınızı düşünürsek lisede bir kız benimle çıkar mısın dediğinizde hayır demiş olmalı. İçinize batmış. Bilenmişsiniz. Çünkü bu cümlelerin başka açıklaması olamaz. Her kız paraya bakmaz, her kız 10 tane erkekle yatmaz. Kızları kendi gördüğün kalıba koyma. Şans nedir bilir misiniz? Şans sizin ayağınıza gelmez. O şansı elinizdeki imkanları kullanarak sizin yaratmanız gerekir. Yok paşam armut piş ağzıma düş.
Daha 18 yaşındaymış ve lise döneminin tümü boyunca zorbalığa uğrayıp ezilmiş belli ve bunu atlatamamış, bence bir psikolojik tedavi görmesi gerekiyor.

Benim hayatım boyunca uğraştığım şeye onlar ortaokulda sırf tipiyle ve parasıyla elde ederse burada adalet nerede?

Benim hayatım boyunca uğraştığım şeye onlar ortaokulda sırf tipiyle ve parasıyla elde ederse burada adalet nerede?

Biz senin o konuda haklı olmana bir şey demiyoruz ki biz senin kadınları bir kalıba koymana kızıyoruz.

Hocam gerçekten elde ettiklerini mi düşünüyorsunuz? Bence hiç sahip olmamak kullanıp atılmaktan daha iyidir.

Hayatta her şey şanslı doğmakla ilgili. Şimdi bir erkeğin hayattaki en büyük amacı nedir? Karşı cinsten birini bulmak, evlenmek, çocuk yapmak, neslini devam ettirmektir evrimsel olarak. İnkar etmeyin, binlerce yıllık tüm canlıların ortak amacı bu.

Eğer hem çirkin hem de fakirsen bunları yapabilme şansın yok. Hemen bu tür konularda kendini geliştir, spor yap, yazılım öğren, su iç, ders çalış gibi tavsiyeler veriyorlar. Baktığımız zaman spora başladın diyelim, para lazım. Protein + spor salonuna en iyimser ayda 1000 TL gider adamakıllı yapmak istersen. Bunun için işe girmek gerek.

İyi bir iş için önce çok çalışıp iyi bir lise sonra da yine çok çalışıp iyi bir üniversite kazanman gerekiyor. Üniversiteyi bitirdin, hiçbir aksilik çıkmazsa uzatma ya da mezuna kalma gibi 23 yaşındasın. Hadi hiç işsiz de gezmedin, direkt işe girdin, para kazanmaya başladın diyelim. Spor salonuna da yazıldın, paran var artık en az 1.5 2 yılda düzgün bir vücuda kavuşursun.

Vücut da yaptın, paran da var, özgüvenin yerine geldi, 25 yaşındasın. Yaşıtındaki tüm kızlar elden geçirilmiş olacak, senin hiçbir tecrüben yok. Bu yüzden sağlıklı bir ilişki de yaşayamayacaksın. Ama bu durumun tersine baktığımızda yakışıklı bir erkek tipinin verdiği özgüvenle ve çekicilikle daha ortaokulda, lisede, üniversitede hep sevgili bulup hayatını yaşayabilir. Ya da zengin doğan biri yine aynı şekilde hayatını yaşar. Çok adaletsiz geliyor bu durum bana. Siz ne düşünüyorsunuz?
Haklı olduğun noktalar var bir şey diyemem fakat konu kendinize olan güvende bitiyor bana göre. Her şey ekonomik özgürlükle olmuyor öncelikle bunu bilin. Benim arkadaşım garsonluk yapıyor elden geçirmediği hatun kalmadı diyebilirim. En sonunda İngiliz bir kadınla evlendi ve şuan altında Porsche ve İngiltere'de fazlasıyla evi var. Bence kendinize güvenin ve evet, size göre saçma da olsa güvenin...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı