Sapphire Pulse RX 6700 XT neden ucuz?

jinsystem

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
modelist
Arkadaşlar merhaba.

Sapphire seriler neden diğer muadillerine göre daha ucuz oluyor?
Aşağıdaki ürün F/P olarak nasıl alınabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben DLSS3'ten bahsetmedim bile, kas gücü olarak 6700 XT çok daha iyi şahsen NVIDIA kullanıcısı olarak eğer ki bir kart alırsam ileride, kesinlikle AMD olacak tır bu, NVIDIA sevdasından vazgeçin.

Ben 6600 XT kullanıyordum RTX 4070'e geçtim memnunum. NVIDIA'nın ışın izleme gücü, DLSS stabilitesi ve Frame Generation'ı çok daha iyi AMD muadillerinden.

20 senedir kas gücü, kas gücü nereye kadar. İnsan biraz egzotik teknolojilerin tadına bakmak istiyor.

6700XT 4060'a, bin basar.

FPS olarak VRAM'den dolayı ve saf güçten dolayı 5 6 veya hadi Max 10 FPS fazla verecek ama driver ve yazılım konusunda AMD sevmiyorum. Ha ben güçlü ve iyi parçalar kullanırım sistemimde ve kaliteli bir PSU kullanırım en az 80+Plus ve Sapphire gibi markalardan uzak dururum WattMan hatası veya driver çökme sorunlarına şaşırmam, FSR 3 kullanırım diyorsan o zaman olabilir.

Bu gibi sorunların sadece 7000 serisi için daha optimize hale getirildiğini duydum gerisi hep şikayet alıyor. İster istemez sürekli denk geliyorum 6000 serisi dahil buna.

Fiyat performans ama memnun kalırsın üzmez seni. Sistemin geri kalan bileşenlerini de söyleseydin daha detaylı bilgi verebilirdim.
Türkiye ekonomisine kadar gitmiş konu :)
msi, asus 6700 sapphireden pahalı. Neden sapphire diğerlerine göre ucuz demek istedim.

Ryzen 5600x
32 gb ram kingston fury
Msi B550 gaming pro
Ocz 550w ocz fatalty

Artı -1 Eksi
Türkiye ekonomisine kadar gitmiş konu :)
msi, asus 6700 sapphireden pahalı. Neden sapphire diğerlerine göre ucuz demek istedim.

Ryzen 5600x
32 gb ram kingston fury
Msi B550 gaming pro
Ocz 550w ocz fatalty

MSI ile ASUS her zaman pahalı. Onda da bizim teknoloji boomerlarının "kardeşim Emesaydan şaşmayacan ha, AZUZ dünya markası bi kerem" kafası çok büyük bir etmen.

AMD kullanırken Sapphire alıyordum, NVIDIA alırken Colorful alıyorum. Fiyatına göre taş gibi kart üretiyor adamlar neydi yani. Sanki üzerinde MSI yazınca, ışıkları olunca %20 daha fazla performans verecek.

FPS olarak VRAM'den dolayı ve saf güçten dolayı 5 6 veya hadi Max 10 FPS fazla verecek ama driver ve yazılım konusunda AMD sevmiyorum. Ha ben güçlü ve iyi parçalar kullanırım sistemimde ve kaliteli bir PSU kullanırım en az 80+Plus ve Sapphire gibi markalardan uzak dururum WattMan hatası veya driver çökme sorunlarına şaşırmam, FSR 3 kullanırım diyorsan o zaman olabilir.

Bu gibi sorunların sadece 7000 serisi için daha optimize hale getirildiğini duydum gerisi hep şikayet alıyor. İster istemez sürekli denk geliyorum 6000 serisi dahil buna.
Sapphire gibi markalardan niye uzak duruyoruz onu anlamadım. AMD'nin sıkıntılarının çoğu 6000 serisi öncesinde kaldı, ha tabii gidip karta agresif şekilde OC yaparsan ya da beta driverlarını kurup kartı öyle kullanırsan her seride sıkıntı yaşama ihtimalin var.

Sapphire hem kutu içeriği olarak hem malzeme kalitesi olarak daha zayıf bence. Şimdiye kadar iki Sapphire kartım oldu ve açıkçası kartı elinize aldığınızda o malzeme kalitesi farkı anlaşılıyor ya. Hani üretimde tam olarak ne kadar farklılık vardır bilmiyorum ama biraz ucuza kaçıyormuş gibi geliyor bana Sapphire özellikle Pulse serisinde çok belirgin bu. Yani MSI'ın ARMOR modelleri var mesela yine Gaming modellerine göre ucuz kalan ama o bile daha kaliteli bir hissiyat ve daha dolu kutu içeriğiyle gelip daha premium bir hissiyat sunuyor.

Bir de benim gözlemlediğim Sapphire kartlarda daha fazla problem yaşanıyor hatta bunun bir tablosu da vardı. Orada da AMD kart üreten firmalarda yaşanan sorunlar yüzdelik olarak verilmişti eğer bulan olursa buraya atabilir aslında.

Sapphire hem kutu içeriği olarak hem malzeme kalitesi olarak daha zayıf bence. Şimdiye kadar iki Sapphire kartım oldu ve açıkçası kartı elinize aldığınızda o malzeme kalitesi farkı anlaşılıyor ya. Hani üretimde tam olarak ne kadar farklılık vardır bilmiyorum ama biraz ucuza kaçıyormuş gibi geliyor bana Sapphire özellikle Pulse serisinde çok belirgin bu. Yani MSI'ın ARMOR modelleri var mesela yine Gaming modellerine göre ucuz kalan ama o bile daha kaliteli bir hissiyat ve daha dolu kutu içeriğiyle gelip daha premium bir hissiyat sunuyor.

Bir de benim gözlemlediğim Sapphire kartlarda daha fazla problem yaşanıyor hatta bunun bir tablosu da vardı. Orada da AMD kart üreten firmalarda yaşanan sorunlar yüzdelik olarak verilmişti eğer bulan olursa buraya atabilir aslında.

Atabilirsin aynı liste bende de var. Sorun yaşatan Powercolor'dı son 2 jenerasyon kartlarda, Sapphire ise en düşük RMA oranlarından birisine sahip.

Ayrıca malzeme kalitesi bir kartta neden önemli eğer soğutma ve desibel değerleri makulse? Duruma göre 2-5 sene kullanıp satacağın donanım bunlar hoş kendimize içinde oturacak apartman dikmiyoruz malzeme kalitesinin çok büyük bir anlamı olsun.

Atabilirsin aynı liste bende de var. Sorun yaşatan Powercolor'dı son 2 jenerasyon kartlarda, Sapphire ise en düşük RMA oranlarından birisine sahip.

Ayrıca malzeme kalitesi bir kartta neden önemli eğer soğutma ve desibel değerleri makulse? Duruma göre 2-5 sene kullanıp satacağın donanım bunlar hoş kendimize içinde oturacak apartman dikmiyoruz malzeme kalitesinin çok büyük bir anlamı olsun.
Yani dedikleriniz doğrudur tabi de ben sadece kendi gözlemimi söylüyorum. Daha ucuz olmasının ya da diğerlerinin daha pahalı olmasının sadece marka adından kaynaklı bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Yani dedikleriniz doğrudur tabi de ben sadece kendi gözlemimi söylüyorum. Daha ucuz olmasının ya da diğerlerinin daha pahalı olmasının sadece marka adından kaynaklı bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Ne yalan söyleyeyim RTX 4060 Ti'da Colorful iGame Ultra ile MSI Ventus Black 2x aynı fiyattı bu yaz. İkisini de satın alıp incelemiştim.

MSI kutu içeriğinden malzeme kalitesine kadar hayatımda gördüğüm en rezil kart olabilirdi 3 sene önce aldığım 5500 XT Sapphire Pulse bile daha kaliteliydi ondan o kadar diyeyim.

Ventus, Amor gibi serileri ben MSI'dan saymıyorum. Üzerine MSI etiketi yapıştırılmış Turbox kart gibiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı