Sapphire R9 380 Oyunlarda Kasma Sorunu

KillThemAll

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistemim şu;

AMD FX 8320
Sapphire Nitro R9 380 2 GB
8 GB 1600MHZ Hyperx Ram
Asus m5a78-lm USB 3 anakart
Xigmatek Tauro +80 plus Bronze 600 W PSU

Ekran kartını alalı 3 hafta falan oldu ama hiç memnun değilim, Batman Arkham Knight oyununda 1920x1080 lowda bazen 2-3 FPS'e indiği oluyordu ve bu 20 saniye falan devam ediyordu oyunu düzgün bir şekilde oynayamadım hiç, Dark souls 3 oyununda 1920x1080 Lowda zar zor oynatıyor arada bir 4 fps civarına iniyor. Assassin's Creed Syndicate oynuyorum 1920x1080 lowda 30-40 fps zar zor oynatıyor. Videolarına baktığım kadarıyla bu kartın kapasitesi bu değil saydığım oyunların hepsini very high ayarında oynayanlar var. Ekran kartınımda bir sorun olduğunu düşünüyorum yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce sürücüleri güncelle olmadi formatla dahada olmadı ise garantiye gönder. Ayni kartın 4gb olanını kullaniyorum. 1080p de very high yapip güncel oyunları oynarken hemde lisanlı olmadigi halde oyun icerisinde ne takilma nede fps sıkıntısı yaşatmadi bana.

Bütün driverler güncel kartı iade etmeyi düşünüyordum vatandan ama 14 gün sınırı geçti. Isı değerleride baya iyi aslında oyunda ekran kartı 47 derece gördüm en fazla, işlemcide 60 derece oyunda.

Bios sürümü bu

Dosya Ekleri

• bios.png
    bios.png
    36,4 KB · Görüntüleme: 289
Haha. Sorun çok basit . Aynı sıkıntı başıma gelmişti. İşlemcinin TDP değeri 125W. Ankartın 95W.
İşlemcin 3005 Ghz de çalışıyorduk büyük bir ihtimal. Anakartını değiştirmelisin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı