Sapphire R9 Nano alınır mı?

quarq07

Hectopat
Daha fazla  
  • Sapphire R9 Nano
Almalı mıyım bilemedim. Sapphire firması hakkında pek iyi şeyler duymadım da size danışmak istedim.
Sizce kalite ve dayanıklılık olarak uzun süre kullanabilir miyim?

R9 390X'den güçlü , R9 Fury gibi bir ekran kartından 3-4 FPS güçsüz ve FuryX , Fury ve R9 390X gibi ekran kartlarından az ısınıp daha az güç harcamakta. Sapphire'in yeni modelleri kesinlikle sorunsuz. Yabancı forumlarda ise Sapphire daha çok öneriliyor. Bu forumda çok güncel bir forum olduğu için Sapphire artık öneriliyor. Alacaksanız bence hiç durmayın derim :) Ayrıca lütfen sistem özelliklerinizi yazınız. Güçsüz bir sisteme bu ekran kartını öneremem.

Düşük bir sistemim var bir süreliğine onda kullanıcam. Yeni alacağım sistemde;
Asus Z10PE D8 WS Anakart alacağım ve onun üzerine takacağım.

Oyun gücü mü ? 3d modelleme mi? gibi ahngi amaçlara hitaben bakıyosun eşdeğer R9 nanoya fiyat ve performans olarak GTX980ti diye biliyorum senin kullanım amacın anakartına baktığımızda 3d modelleme gibi faliyetlere uygun görüyorum bunlara baktığımızda r9 nano tabiki alınabilir ama yine de GTX980ti bir tık ileride daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Ama aralarında bariz büyük farklar yok ama önce GTX980ti sonra r9 fury sonra r9 nano gelir. Dipnot : R9 Nanolar daha az enerji tüketir ve daha az ısınır.

Nano nun güç tüketimi düşük. HBM teknolojisi olduğu için.Amacım 4k oyun için ama imkanım oldukça kasamı güçlendirmek istiyorum.Bu yüzden bu anakart tercihim.

Sapphire Üretim ve Malzeme Kalitesi Nasıldır? Bu konuda sapphire markası ile ilgili çok şey var.
Uzun zamanlar çeşitli kartlar kullanan biri olarak söylemem gerekirse ta pentium 4 lerden hatırladığım sapphire kartlar baş belası olabiliyordu. Satın alımlarda ucuz ama uzun vadede sorunlar çıkartıyor ömürleri kısa oluyordu güncellemek gerekiyordu. Ama gözlemlediğim kadarıyla 2010 yılından bu yana sapphire firması raylarına oturmuş kartlar üretiyor. Malzeme yapısı ve kalitesi bir asus gibi olmasa da en yakın takipçisi olmayı başarıyor. Eskiden sapphire kartlara haklı olarak yapılan önyargılar geride kaldı diye düşünüyorum. bende şuanda 2 adet R9 390 Nitro var ve gayet memnunun performans ve fiyat anlamında iyi durumda ben kart alırken asus gibi modellere baktım ancak 4k için yeri geldiğinde gtx970 i bile geride bırakıyor bu nedenle 390nitroyu seçtim ve sapphire den memnunun diyebilirim. Yazılım olarak da destek ve güncellemeler konusunda herhangi bir sorun yaşamadım son bir kaç yıldır.

Nano nun güç tüketimi düşük. HBM teknolojisi olduğu için.Amacım 4k oyun için ama imkanım oldukça kasamı güçlendirmek istiyorum.Bu yüzden bu anakart tercihim.
Oyun için 4k da yine GTX980ti R9 nanodan daha iyi olacaktır. Ama bütçem yok dersen yine de biraz yukarı çıkıp r9 fury yada r9furyx i tercih etmeni öneririm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Alacağım sitenin müşteri destek hizmetlerine satmış olduğunuz sapphire r9 serilerinde geri iade oldu mu ?
diye sorduğumda alınanlardan hiçbiri geri iade olmamış.Satan sitede üründen memnundu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

amacım buna yakın bir sistem toplamak 3 kişiyle bile 4k da oynamak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı