Sapphire RX 480 görüntü gelmeme

Brkcopur

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar bugün oyundayken bir anda kapandı tekrar kendiliğinden açıldı ama monitöre görüntü gelmedi. Bir iki aç kapa yaptım ama durum değişmedi. Daha önceden böyle bir durum yaşamıştım ramleri çıkarıp taktıktan sonra düzelmişti, ramleri çıkarıp taktım düzelmedi. Displayport kullanıyodum hdmi denedim yine olmadı. Sonra anakarta bağladım görüntü geldi ama ekran kartını bilgisayar algılamıyodu. Bir iki denemenin ardından ekran kartı fanlarının çalışmadığını farkettim. Ekran kartına bağlı pinlerin bulunduğu kablonun üzerindeki farklı pinleri taktım yine düzelmedi bu konuda yardım edebilecek var mı benim aklıma gelen her şeyi yaptım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekran kartından görüntü almaya calıstıgınızda no signalmi alıyorsunuz yoksa görüntüye hiç bişey gelmiyormu karanlıkmı.?

Rx480 8 gb bende de var. Bugün benim de bilgisayara reset attırdı. Şöyle çözdüm:
ddu indir:
ddu ile driverı kaldır. sonra en son driverı indir kur, optionel değil

Statik elektrikle alakalıdır diye tahmin ediyorum. RAM’leri ve anakarta bağlı olan kabloları çıkartıp 8-10 dakika bekleyin ve montajı yapıp tekrar deneyin. Bu sırada CMOS ve BIOS da resetleyebilirsiniz boş durmamak için. Muhtemelen sorun ortadan kalkacaktır.

Ekran kartından görüntü almaya calıstıgınızda no signalmi alıyorsunuz yoksa görüntüye hiç bişey gelmiyormu karanlıkmı.?
No signal
Statik elektrikle alakalıdır diye tahmin ediyorum. RAM’leri ve anakarta bağlı olan kabloları çıkartıp 8-10 dakika bekleyin ve montajı yapıp tekrar deneyin. Bu sırada CMOS ve BIOS da resetleyebilirsiniz boş durmamak için. Muhtemelen sorun ortadan kalkacaktır.
Sorun hala devam ediyor dediklerinizi yaptım :(
Arkadaşlar bu durumda başka hangi parçada sıkıntı olabilir? Benim şu anda hangi parçada sıkıntı olduğunu anlamam gerekiyor. Ekran kartında sıkıntı olduğundan dolayı böyle bir durumu yaşadığımı düşünüyorum ama psu yada anakartta da sıkıntı olduğunda böyle bir durum olabilir mi? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
Arkadaşlar bu durumda başka hangi parçada sıkıntı olabilir? Benim şu anda hangi parçada sıkıntı olduğunu anlamam gerekiyor. Ekran kartında sıkıntı olduğundan dolayı böyle bir durumu yaşadığımı düşünüyorum ama psu yada anakartta da sıkıntı olduğunda böyle bir durum olabilir mi? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı