Çözüldü Sapphire RX 570 fan tam yükte çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İnanç1

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar, mutlu yıllar. Dostlar ekran kartım bazı oyunlarda gereksiz yere, anlık %100 RPM çalışmaya başlıyor. Forest oynarken Afterburner'ı açıyorum oyun içi sıcaklık Max 70 dereceyi geçmiyor, lakin anlamsız bir şekilde 10 saniye civarı %100 RPM çalışmaya başlıyor. Ardından normal hıza dönüyor. Bu sorunu yalnızca Forest ve spintires oynarken yaşadım. Çözüm olarak güncel Radeon sürümünü bir önceki sürüme düşürdüm olmadı. Kendim fan ayarı yaptım, 3 haftadır saydığım oyunlar dahil problem yokken, bugün yine aynı sorunu yaşadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim:
Prime A320 M-F.
Ryzen 1200.
Sapphire RX 570.

Çözüm
Sorunu çözdüm, üstte dediğim gibi Radeon ayarlarından yaptığım fan ayarıyla 3 hafta civarı sıkıntısız kullanmıştım, lakin dün aynı sorun tekrarlamıştı. Bugün fark ettim, dün oyun oynamadan önce PC'yi uyku moduna almıştım ve sonrasında fanlar %100 RPM çalışmıştı. Şu an güncel sürümden bir önceki Radeon sürümünü kullanıyorum. Güncel sürümün notlarına baktığımda düzeltilenler arasında RX 500 serisi uyku modundan sonra fan ayarları geçersiz olabilir tarzı bir açıklama var. Güncel sürümü yükledim ve 2 saate yakın Spintires oynadım, bir problem yaşamadım.
Sorunu çözdüm, üstte dediğim gibi Radeon ayarlarından yaptığım fan ayarıyla 3 hafta civarı sıkıntısız kullanmıştım, lakin dün aynı sorun tekrarlamıştı. Bugün fark ettim, dün oyun oynamadan önce PC'yi uyku moduna almıştım ve sonrasında fanlar %100 RPM çalışmıştı. Şu an güncel sürümden bir önceki Radeon sürümünü kullanıyorum. Güncel sürümün notlarına baktığımda düzeltilenler arasında RX 500 serisi uyku modundan sonra fan ayarları geçersiz olabilir tarzı bir açıklama var. Güncel sürümü yükledim ve 2 saate yakın Spintires oynadım, bir problem yaşamadım.

Çözüm

Geri
Yukarı