Sapphire RX 5700 XT nasıldır?

• Konuyu başlatan İnka
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 43
  • Görüntüleme 5B
Bende de kullanım %99 oldugunda en fazla 69 derece gordum kasam dark guardian
Ayrıca bende bir sorun var gerçi sorun mu oyundan kaynaklımı yansımalarda nokta nokta oluyor gorüntü. Bu olay PUBG'de karakterin saçında, tropico 6'da bir de Sekiro'da çiceklarin arasına girip yukarıya baktığımda oluyor.

IMG_20200505_005103.jpg

Yazılım problemi varmi yok mu açıkçası birsey diyemem dediğim gibi bazı oyunlarda bu nokta nokta oluyor ama ben yesil ekran veya goruntu gelmeme veya hic acilmama gibi problem yasamadim. Aldigimdan bu yana kafami kurcalayan goruntudeki bazı problemler.

Son düzenleme:
Benim ASUS ROG 5700XT'de Bellek sıcaklığı resimde sol üstte de göründüğü üzere 100 C'yi aşıyor.
Eki Görüntüle 548641

Oyun performansında bir sıkıntı yok, 4K'da rahatlıkla oynuyorum. DP kablosunu değiştirince, Driver'ları da temiz bir şekilde kurunca kapanma sorunu sona erdi ama bu sıcaklık ileride bana sıkıntı çıkarır mı bilemedim.
ASUS ROG 5700XT'de termal sorunlar olduğunu biliyorum.
Fakat GPU sıcaklığı normal sanırım AMD'ye göre.

ROG strixx varsa ASUS'u ara vida iste sicaklik icin adresine kargoluyorlar

Sapphire Sosyal'de büyük bir ön yargı olduğunu düşünüyorum. Saygı duymak lazım. Moderatör arkadaştan bağımsız olarak söylüyorum alınmasın lütfen. Tercih meselesi.
Selam dostlar Mining ringe eğer AMD bir ekran kartı serisi takacaksam hiç şüphesis SAPPHİRE'nin NİTRO modelimi kulanırız. Asusun en baba ROG serisi dahi yanında verdiğin paraya rağmen tırt kalıyor. Stabil olarak çalışsın ve hem performans göstersin hem dayanıklı olsun hemde fiyat performans denince Mining ringleri olan bir tanıdığınıza sorun AMD dizilmli ringleri varsa ne kullanıyorsunuz deyin size söylerler.
RX 570, 580, 590, yada 5xxx li modellerin NİTRO+ serisi süper.
MSI ın rx580 gaming x 12 li ringide vardı
Nitro+ rx580 de vardı 12li sonuç Nitro lar 6 ay daha uzun süre performans verdi. Yanı sıra ringten çıkan MSI gsming x ler direkmen çöp oldu Nitroları hala kullanan yeğenler var ve sattıklarımda var 2 ci el miningli olarak 1/3 fiyatına nilerek aldılar ve hiç biri geri dönmedi 1 sene oldu :)

Geri
Yukarı