Sapphire RX 5700 XT nasıldır?

• Konuyu başlatan İnka
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 43
  • Görüntüleme 5B
Bu coil dediğiniz tam olarak ne oluyor fanlardan tiz bir ses mi geliyor?
Alışverişi yeni mi yaptınız açtı mı Vatan mağazalarını?
Coil Whine bir bobin sesi. Kimisi üretim hatası diyor kimisi değil diyor. Performans için herhangi bir pozitif veya negatif etkisi yok kanıtlanmış olarak. Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle boy göstermeye başlamış bir problem.

Ben 11.11 indirimleri olduğu zaman toplamıştım. Hala da kullanıyorum. Hiç bir sorun yok. 5700 XT'yi tavsiye ederim. Fakat şu sıralar elektronik alışverişi yapmanızı tavsiye etmem. Takip ettiğiniz gerçekten indirime uğradığını düşündüğünüz ürünler varsa alın. Ama zaruri olmayan alışverişleri biraz erteleyin kişisel tavsiyem.

Vega 64 ekran kartım garantide ve 20 iş günü Garanti Yönetmeliğine göre doldu.
Fakat bu zor günlerde teknik serviste çalışan insanlara laf getirmemek için biraz daha bekleme kararı aldım.
Vatan kendisi değişim kararı versin istiyorum.
Veya kartımı tamir etsin göndersin.
Dün Vatan'ın indirimi de sona erdi zaten.
Nitro + 4300₺ şu anda,
Vega 64 üzerine 1400 daha koymam gerekecek.
Genelde PES2020 oynuyorum ve 2K da 144FPS veriyor kart bana.
1400₺ lik kalite farkı olduğunu düşünmüyorum.
Sanırım CPU ve GPU için 1 sene daha bekleyeceğim.
Ryzen 7 4700x ve 4K ya daha uygun güncel bir GPU daha akıllıca olacaktır.

Vega 64 ekran kartım garantide ve 20 iş günü Garanti Yönetmeliğine göre doldu.
Fakat bu zor günlerde teknik serviste çalışan insanlara laf getirmemek için biraz daha bekleme kararı aldım.
Vatan kendisi değişim kararı versin istiyorum.
Veya kartımı tamir etsin göndersin.
Dün Vatan'ın indirimi de sona erdi zaten.
Nitro + 4300₺ şu anda,
Vega 64 üzerine 1400 daha koymam gerekecek.
Genelde PES2020 oynuyorum ve 2K da 144FPS veriyor kart bana.
1400₺ lik kalite farkı olduğunu düşünmüyorum.
Sanırım CPU ve GPU için 1 sene daha bekleyeceğim.
Ryzen 7 4700x ve 4K ya daha uygun güncel bir GPU daha akıllıca olacaktır.
Tabii ki tercih sizin ama bence önümüzde ki 2-3 senelik periyotta en güzel oyun deneyimi 2K'dır. 4K bana lüks geliyor. 4K çözünürlükte oyun deneyimi yaşamak için çok paralar dökmek gerektiğine inanmaktayım. 2K fiyat/performans bence.

Ben bu kartı Vatan'ın indirimlerinden yeni aldım. Yarım saat kullandım sadece geri paketledim. İade etmek için bekletiyorum. Nedeni ise yüksek FPS'lerde coil whine sesi duydum. Kullanan arkadaşlar coil whine durumunuz nedir?

Bende almayı düşünüyorum. En güvenilir satıcısı kimdir karar veremedim. Coil whine vesaire uğraşmak istemiyorum.

Ben bu kartı Vatan'ın indirimlerinden yeni aldım. Yarım saat kullandım sadece geri paketledim. İade etmek için bekletiyorum. Nedeni ise yüksek FPS'lerde Coil Whine sesi duydum. Kullanan arkadaşlar Coil Whine durumunuz nedir?

Vatan'dan MSI Gaming X modelini almıştım coil çıktı ertesi günü gittim aynı üründen 1 adet daha vardı onu verdiler tekrardan coil çıktı bende iade ettim Hepsiburada sitesinden 5700XT Nitro aldım hiçbir problem çıkmadı. Vatan iade sürecinde ise bir problem çıkarmadı sadece içeriği tam olsun yeterli paranın geri yatırılması 10 günü buldu.

Arkadaşlar merhaba , konuyu hortlatıyorum ama bir şey danışmak istiyorum. Ben Çin’de yaşıyorum , yazın Türkiye’ye döneceğim. Sapphire 5700xt nitro+ alsam burdan Türkiye garantisi konusunda sıkıntı yaşar mıyım acaba ? Yurtdışından gelen ekran kartı için hangi firmaların garantiler geçerli ? Cevap verirseniz çok sevinirim çok teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba , konuyu hortlatıyorum ama bir şey danışmak istiyorum. Ben Çin’de yaşıyorum , yazın Türkiye’ye döneceğim. Sapphire 5700xt nitro+ alsam burdan Türkiye garantisi konusunda sıkıntı yaşar mıyım acaba ? Yurtdışından gelen ekran kartı için hangi firmaların garantiler geçerli ? Cevap verirseniz çok sevinirim çok teşekkürler.
Global garanti geçerli olması lazım. 1 sene.

Geri
Yukarı