Sapphire RX 5700 XT nasıldır?

• Konuyu başlatan İnka
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 43
  • Görüntüleme 5B
Sapphire 5700XT kullanan arkadaşlar, MSI Afterburner da "Bellek Sıcaklığı" denen bir kısım var.

Oradaki sıcaklığı gözlemliyor musunuz?

Bu bellek sıcaklığı maksimum kaç olmalı?

Sapphire 5700XT kullanan arkadaşlar, MSI Afterburner da "Bellek Sıcaklığı" denen bir kısım var.

Oradaki sıcaklığı gözlemliyor musunuz?

Bu bellek sıcaklığı maksimum kaç olmalı?
Bende genelde GPU sıcaklığı ile paralel gidiyor genelde. Bazen 5-10 derece arası daha soğuk oluyor.

Benim Asus ROG 5700XT de Bellek sıcaklığı resimde sol üstte de göründüğü üzere 100 C yi aşıyor.
2020.04.29-05.14-min.png

Oyun performansında bir sıkıntı yok, 4K da rahatlıkla oynuyorum. DP kablosunu değiştirince, driverları da temiz bir şekilde kurunca kapanma sorunu sona erdi ama bu sıcaklık ileride bana sıkıntı çıkarır mı bilemedim.
Asus ROG 5700XT de termal sorunlar olduğunu biliyorum.
Fakat GPU sıcaklığı normal sanırım AMD ye göre.

2020.04.30-03.22-min.png

Belleklerin üzerindeki iki vida uzundu, daha kısa vidalarla (laptop vidası) değiştirdim.
Biraz daha düştü sıcaklık.

Ben 5700XT kullanıyorum direkt GPU sıcaklığına bakıyorum ancak o sanırım bellek ile alakalı değil daha önce araştırmıştırm 110 dereceye kadar normal bellek sıcaklığı. Deneyimli arkadaşlar daha iyi bilgilendirme yapar insallah ama eve geçtiğimde bende bakacağım kaça çıkıyor.Tekrar paylaşırım

Aynı şekilde bende sordum, yurtdışından ülke fark etmeksizin alınan herhangi bir Sapphire ürününde garanti geçerli değil dediler bana da aynı şekilde.
Sapphire Global'e mesaj atarak gerçek bilgiyi öğrenebilirsiniz. Sosyal medya mecralarından mesaj atarsanız kısa sürede dönüyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı