Sapphire RX 5700 XT Nitro+ 2K boşta 52-58 derece

freddie_mercury

Hectopat
Ekran kartımın çözünürlüğü 1920 X 1080P'de boştayken 35-44 derece arası bir sıcaklık görüyorum ama bunu ben 2560 X 1440P yapınca 52-58 derece değerlerine çıkıyor bu normal mi?

2.PNG

wweq.PNG

Eğer monitörü 144 Hz olarak kullanıyorsanız bu değerler normal, 60 Hz kullanınca sıcaklıklar düşük oluyordu. Bu benim karşılaştığım bir durumdu, belki sizin de öyledir.

Evet 144 Hz kullanıyorum ilerleyen zamanlarda başımı ağrıtır mı bu durum benim?
İlk zamanlarda masaüstünde iken 60 Hz kullanıyordum, sadece oyunlarda 144 Hz açıyordum. SOnra sonra gözüm yüksek Hz kullanıma çok alışınca, masaüstünde dahi 144 Hz kullanıma devam ettim. Kartım 5 yıllık olmasına rağmen, uzun süredir bir sıkıntı yaşamadım. Bence dert etmenize gerek yok, sıcaklıklar normal.

Dereceler normal. Kart 55-60 dereceye kadar fan açmıyor. Boşta da olsa çalıştığı için 55 derecelere kadar çıkıyor. Sıcaklık testleri için yüke bindirin kartı. Öyle yorum yapalım. Boşta ki sıcaklığı normal.

Kıyas yapmanız açısından tam yükte 75 derecelerde seyrediyor benim kartım. Ama bu kasanız içindeki hava sirkülasyonuna göre değişir 3-5 derece aşağı veya yukarı.

reşs ya 5700 çok iyi kart az para ile çok iyi perfonmans alıyorsun. atıyorum 2070 perfonmansı alıyorsun 2060 parasına. ama soğutması rezalet. çok gördüm şikayet hiç biri ekran kartım yandı görüntü gitti bi şikayet etmedi. sadece kafalarını taktılar sıcaklığa. O.C yapma. fanları çalıştır belli bir seviyede eğer çook yüksek derecelerde bir şey olmuyorsa kartın doğasında var :D uçak metalı koymuşlar'dır içine xd

5700 xt önerirmisin düşüncelerini tecrübelerini yazabilirmisin 2k deneyimini hakkındada bahsedersen sevinirim.
Açık konuşayım daha 1 ay oluyor( Olmamış bile 19 gün olmuş sadece :) ) bu kartı alalı benimle alakalı mı bilmiyorum ama Adrenalin 2020 19.12.3(2) sürümüne güncelleyince oyunlara girerken, video açınca ekran kararıyor ve karıncalanma oluyordu ve görüntü alamıyordum. Şuan 19.12.1 güncellemesini kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım kasaya fan desteği sağlayınca sıcaklık değerleri oyunlarda 76 dereceyi geçmedi bir daha. (Kasaya 2 adet Fan eklemeden önce +80 sıcaklık görüyordum tabi bu benim kablolama ile ilgili sorunlarımla alakalı biraz.) Oynadığım oyunlar: Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Hearts of Iron IV, Red Dead Redemption 2, UBOAT gibi oyunlar şuan için gayet memnunum. Fiyatı uygun ve güçlü bir kart arıyorsan al derim.(Tamamen benim kendi görüşümdür. noktalama işaretleri için özür diliyorum şimdiden.) Bu konu bana ait buradan sorunu ve çözümümü görebilirsin.

Son düzenleme:
Açık konuşayım daha 1.5 ay oluyor bu kartı alalı benimle alakalı mı bilmiyorum ama Adrenalin 2020 19.12.3(2) sürümüne güncelleyince oyunlara girerken, video açınca ekran kararıyor ve karıncalanma oluyordu ve görüntü alamıyordum. Şuan 19.12.1 güncellemesini kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım kasaya fan desteği sağlayınca sıcaklık değerleri oyunlarda 76 dereceyi geçmedi bir daha. (Kasaya 2 adet Fan eklemeden önce +80 sıcaklık görüyordum tabi bu benim kablolama ile ilgili sorunlarımla alakalı biraz.) Oynadığım oyunlar: Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Hearts of Iron IV, Red Dead Redemption 2, UBOAT gibi oyunlar şuan için gayet memnunum. Fiyatı uygun ve güçlü bir kart arıyorsan al derim(Tamamen benim kendi görüşümdür. noktalama işaretleri için özür diliyorum şimdiden.) Bu konu bana ait buradan sorunu ve çözümümü görebilirsin.
reis işte sorun orda amd perfonmansa veriyor. ama yazılımı hep sorunlu hiç birşeyi doğru çalışmıyor. intel pahlı yapıyor ama yazılım destek perfect. fan boyluk değil. amd 2019da intelin tabiri caise içinden geçti

Dereceler normal. Kart 55-60 dereceye kadar fan açmıyor. Boşta da olsa çalıştığı için 55 derecelere kadar çıkıyor. Sıcaklık testleri için yüke bindirin kartı. Öyle yorum yapalım. Boşta ki sıcaklığı normal.

Kıyas yapmanız açısından tam yükte 75 derecelerde seyrediyor benim kartım. Ama bu kasanız içindeki hava sirkülasyonuna göre değişir 3-5 derece aşağı veya yukarı.
Oyunlarda 2560 X 1440P'de 76 derece gördüm en fazla o yüzden sıcaklık testi yapmama gerek yok boşta 58 derece görünce biraz korktum sadece.
reis işte sorun orda amd perfonmansa veriyor. ama yazılımı hep sorunlu hiç birşeyi doğru çalışmıyor. intel pahlı yapıyor ama yazılım destek perfect. fan boyluk değil. amd 2019da intelin tabiri caise içinden geçti
Sana kesinlikle katılıyorum 2019 çok çok iyi bence de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı