Sapphire RX 5700XT Nitro+ vs MSI RX 5700 XT GAMING X

3000 civarına düşmesi bile yeterli olur ya ne kadar düşse kardır :D İnşallah istediğimiz parçalarda güzel indirim olur da 7k altına toplayabiliriz. Ben şuan elimdeki mevcut 1080p 60hz monitör ile kullanacağım. Zevk haz şuan için çok da önemli değil 60da sabit oynarım.
Şuan bir süre bende eski monitörle oynayacağım. Sonrasında alabilirsem 2K monitör almayı düşünüyorum.

Şuan bir süre bende eski monitörle oynayacağım. Sonrasında alabilirsem 2K monitör almayı düşünüyorum.
Benim de düşüncem o yönde. Kasayı bir toplayalım, sorunsuz bi şekilde kullanalım da gerisi çok da dert değil :D Ben bu işlerde biraz takıntılıyım. İmzamdaki sistemi 2015te topladım, bu siteden araştırarak topladım ama çok uzun bir süre araştırdım. Şuan maşallahı var hala taş gibi ve çoğu oyunu hala yüksek ayarlarda oynuyorum, termal macun hiç değişmedim ve sıcaklıklar işlemci 60ı geçmiyor, ekran kartı 60-65 arası oluyor en fazla. O yüzden sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Benim de düşüncem o yönde. Kasayı bir toplayalım, sorunsuz bi şekilde kullanalım da gerisi çok da dert değil :D Ben bu işlerde biraz takıntılıyım. İmzamdaki sistemi 2015te topladım, bu siteden araştırarak topladım ama çok uzun bir süre araştırdım. Şuan maşallahı var hala taş gibi ve çoğu oyunu hala yüksek ayarlarda oynuyorum, termal macun hiç değişmedim ve sıcaklıklar işlemci 60ı geçmiyor, ekran kartı 60-65 arası oluyor en fazla. O yüzden sıkıntı yaşamak istemiyorum.
Benimde elimde RX 560 var. Şuan elimdeki bilgisayarın güç kaynağı yüzünden hiç kullanamadım. Zaten sistem de açılmıyor. Kendini resetliyor, ekran gelmiyor. 3 aydır bu durumdayım. En sonunda yeni bilgisayar almaya karar verdim.

Benimde elimde RX 560 var. Şuan elimdeki bilgisayarın güç kaynağı yüzünden hiç kullanamadım. Zaten sistem de açılmıyor. Kendini resetliyor, ekran gelmiyor. 3 aydır bu durumdayım. En sonunda yeni bilgisayar almaya karar verdim.
Benim de ilk aldığım güç kaynağı sorun çıkarmıştı, bir ara sürekli anlık elektrik kesintisi olduğundan dolayı muhtemelen. Ekran kartına çok yük binince kapanıyordu. Sonrasında değiştim mecburen FSP aldım. Kardeşimin bilgisayarı iyice patlamaya başladı o yüzden benimkini ona vereceğim. Bne de bundan dolayı başladım pc parça arayışına tekrar.

Benim de ilk aldığım güç kaynağı sorun çıkarmıştı, bir ara sürekli anlık elektrik kesintisi olduğundan dolayı muhtemelen. Ekran kartına çok yük binince kapanıyordu. Sonrasında değiştim mecburen FSP aldım. Kardeşimin bilgisayarı iyice patlamaya başladı o yüzden benimkini ona vereceğim. Bne de bundan dolayı başladım pc parça arayışına tekrar.
Ben aslında 2016'da alacaktım. Nasip olmadı. Bu sene alacağım inşallah. Umarım siz de uygun fiyata alırsınız.

Yaptığım araştırmalar sonucu soğutma, overclock performansı, RTX2070 S ile rakip oluşu ve fiyatından dolayı Nitro + fiyat performans açısından benim için ideal oldu, ve geçtiğimiz günlerde yapılan kampanyalar sayesinde 3019 TL gibi bir fiyata alabildim.
Öncelikle hayırlı olsun hocam. Sıcaklık ve performans testi yaptınız mı?

Teşekkür ederim, öncelikle Battlefield V ve CSGO oyunlarında test ettik BFV sıcaklık : 65-71 derece civarlarında seyretti FPS 1080p ultra : 130-140 2K: 80-90 4K: 60-65, CSGO sıcaklık : 63-68 derece FPS 1080p yüksek : 230-280 lerde idi
Hayırlı olsun. Kartın soğutma ve Performansı zaten ortada bundan şüphe yok da. Şu bahsedilen sorunlar insanı biraz tedirgin ediyor sadece. Hadi onlara da güncellemeler ile birlikte giderildi diyorlar. Kalıyor geriye Sapphire markasını kötüleyenler :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı