Sapphire RX 5700XT Nitro+ vs MSI RX 5700 XT GAMING X

Nowitzer

Megapat
Makaleler
42
Merhabalar. Yakında Ryzen 5 3600 ile birlikte kullanmak için ekran kartı almak istiyorum. 3000 TL civarında bütçem var. Black Friday indirimlerinde bu karttan birini alacağım. Sapphire Nitro+ ve Gaming X arasında kaldım. Hangisini tercih etmeliyim? Teşekkürler.

Merhabalar. Yakında Ryzen 5 3600 ile birlikte kullanmak için ekran kartı almak istiyorum. 3000 TL civarında bütçem var. Black Friday indirimlerinde bu karttan birini alacağım. Sapphire Nitro+ ve Gaming X arasında kaldım. Hangisini tercih etmeliyim? Teşekkürler.
Nitro modelinin 3 fanı olması ekstra avantaj sağlar ve maksimum çekirdek hızı nitro modelinde daha fazla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saaphire kraldır. 47 yıldır beni bırakmadı Sapphire. Ben de onu bırakmam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Nitro+ düşünüyordum. YouTube'da testlerde çok iyi bir soğutma sağladığını gördüm. Büyük ihtimalle Sapphire alacağım. Teşekkür ederim.
Hocam benim kafam iyice allak bullak oldu ya. Birisi diyor ki bu kartlar sıkıntılı AMD almayın öbütü diyor ki sapphire sıkıntılı. Bugüne kadar burda sapphireyi kötüleyeni pek görmedim herkes övüyordu. Karta gelince tamam bir takım sorunlarla çıktı galiba öyle görüyorum, ancak çoğu kişi de sorunun düzeltildiğinden bahsediyor. Kaldı ki GPU sıkıntılı olsa Recep ve Ali beyin bu kart ile sistem toplayıp önereceğini düşünmüyorum.

Hocam benim kafam iyice allak bullak oldu ya. Birisi diyor ki bu kartlar sıkıntılı AMD almayın öbütü diyor ki sapphire sıkıntılı. Bugüne kadar burda sapphireyi kötüleyeni pek görmedim herkes övüyordu. Karta gelince tamam bir takım sorunlarla çıktı galiba öyle görüyorum, ancak çoğu kişi de sorunun düzeltildiğinden bahsediyor. Kaldı ki GPU sıkıntılı olsa Recep ve Ali beyin bu kart ile sistem toplayıp önereceğini düşünmüyorum.
Benim de aynı şekilde kafam karıştı. Ama YouTube'da izlediğim, teknoloji sitelerinden araştırdığım kadarıyla Nitro+ en iyi seçenek gibi gözüküyor. Biraz daha araştıracağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı