Sapphire RX 590 Nitro+ "Sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit ettik" hatası

Centuriof

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Maalesef Sapphire RX 590 Nitro+ kartı kullanıcısıyım. Assassin's Creed Valhalla oynarken 10. dakikada arkadan sesler gelmeye devam ederek dondu. Zar zor masaüstüne eriştim ve "Sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit ettik" hatası geldi. 1 sene oldu kartı alalı ve bu ilk değil. Artık cinnet geçirmek üzereyim. Kartı satıp üstüne para ekleyip NVIDIA kart alayım diye düşündüm lakin bu berbat kartı başkasına satmaya da gönlüm el vermiyor açıkçası. 6 ay evvel crash ve kapanma sorunları ile servise gönderdiğimde ise "Sorun bulunamadı" denilerek geri gönderildi. Ağız tadıyla oyun oynayamıyorum. Forumu geziyorum ve AMD ekran kartı kullanıcılarının da birçok oyunda sorun yaşadığını görüyorum. Özellikle Sapphire kullanıcılarının. En sonunda gideceğim Servis Point'e kafa göz dalacağım. Test ederken Mario mu kullanıyor bunlar anlamıyorum ki. Ekonomik gücüm sağlam olsa direkt çöpe atacağım kartı o derece. Önerilerinize açığım.
BIOS'um güncel.
20.11.2 Recommended (WHQL) sürümünü kullanıyorum.
Korsan oyun oynamıyorum.
Windows güncel.

1608299878604.png

İşin komik kısmı frekansı düşürmeme rağmen oyunda grafik bozulması oluyor. Oyundan çıkıp girince düzeliyor gibi oluyor bir saate kalmıyor yine tekrarlıyor. Diğer oyunları 1 ay öncesine kadar stok değerde oynayabiliyordum artık onlarda zaman aşımı hatası veriyor. Driver olarak 2 sene önce ki driver ı da kurdum en güncelini kurdum fakat bana mısın demiyor. Satıp kurtulmak en iyi çözüm gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı