Satın alınan bir oyunun korsanını oynamak haram mı?

Abuzerx1

Centipat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Beyler ilk olarak merhaba benim kafama şu takılıyor misal ben oyunu satın almadan 1-2 saat civarı korsan indirip denerim beğenirsem satın alırım. Ancak yine korsan oynamaya devam ederim. Bunun haram olup olmadığını algılayamadım cevabını bilen biri varsa yazabilir mi?

Bakkaldan sakız çalıp çiğnedikten sonra parasını vermeye benziyor. Beğenmezsen çiğnenmiş sakızı atıp parasını vermiyorsun. Kendin bağdaştır gerisini de.

Yok aga öyle değil ben misal oyunu satın aldım Cities Skylines'ı ama korsan oynadım hani beğenmezsem iade ederim diye sonra beğendim ama Steam'den aldığımdan değil de korsan olanından oynuyorum haram mı sence bu?
Yani, korsan oynamanın esprisi oyuna para vermeden sahip olmak değil mi? Satın aldıktan sonra oyunu isterseniz kendiniz crackleyip oynayın, fark etmez.

Yani haram değil?

Yok aga öyle değil ben misal oyunu satın aldım Cities Skylines'ı ama korsan oynadım hani beğenmezsem iade ederim diye sonra beğendim ama Steam'den aldığımdan değil de korsan olanından oynuyorum haram mı sence bu?

Yani haram değil?
Hayır ama alınan oyunun korsanını oynamak saçmalık. Güncelleme alamazsınız.

Sorunun cevabı bende yok ama içinde bir şüphe varsa demosu olan oyunlar için demolarını oynayarak oyunu alıp almayacağına karar verebilirsin.

İşte Cities Skylines'da demo yoktu bende satın aldım sonra korsanını indirdim şimdi aşırı sevdim günde 9 saat civarı oynuyorum ama hala korsanını oynuyorum haram mı değil mi şüphe de var ama bilemiyorum.
Hayır ama alınan oyunun korsanını oynamak saçmalık. Güncelleme alamazsınız.

Güncelleme gelmesin diye ayrıyeten de korsanında bir sürü ek falan var ama 9 GB civarı Steam'de ki 12 GB o etmende var.

Sorunun cevabı bende yok ama içinde bir şüphe varsa demosu olan oyunlar için demolarını oynayarak oyunu alıp almayacağına karar verebilirsin.
Bazı oyunların demo'sunu indirmek sıkıntı çıkarabiliyor, korsanı önermiyorum ama mesela ETS 2'nin demosunu indirdikten sonra silip asıl oyunu alsak bile multiplayer oynayamıyoruz, PLEASE BUY EURO TRUCK SIMULATOR 2, diye bir hata alıyoruz Truckers MP kurunca.

Yeni konular

Geri
Yukarı