Savaş Uçaklarının Arkasında Oluşan Alevin Sebebi

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 4B
Sadece afterburner yetmez yalnız bu uçağın o mesafeden kalkması için. Afterburner sadece destekler onu. Asıl uçağı o hıza çıkartan katapult denen bir sistem. Asıl gereken hızı bu katapult yaratıyor. Bir sistem de Rus uçak gemisinde olan rampa sistemi ama bence çok güvenilir değil. Katapult daha başarılı bir sistem. Uçağın burun tekerinden tutarak yüksek hızla çekerek ileri doğru fırlatır bu sistem. Sadece afterburner ile o hıza çıkmak çok çok zor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
F-35 serisine çok bayılıyorum :D Keşke kapımın önünde şöyle bir uçak olsa :D

Otopark sorunu var, hiç bulaşma🤣 Güzel uçak evet ama maalesef hala sorunları çok:) Gelemedi güzel ülkemize maalesef.
Geleceğini hiç ümit etmiyorum. Çünkü ellerinde ki ve dünyadaki en güçlü uçak sayılıyor, ne kadar doğru bilmiyorum ama ben olsam hiçbir şekilde satmazdım.

Geleceğini hiç ümit etmiyorum. Çünkü ellerinde ki ve dünyadaki en güçlü uçak sayılıyor, ne kadar doğru bilmiyorum ama ben olsam hiçbir şekilde satmazdım.
Ha yok. Bir F-22 değil bu uçak. Zaten F-22, V-22 gibi uçakların satışı yasak yurtdışına. F-35 güçlü bir uçak ama yurtdışına satışı yapılıyor. Bize gıcıklığına vermiyorlar. Malum siyasi durumlar;)

Ha yok. Bir F-22 değil bu uçak. Zaten F-22, V-22 gibi uçakların satışı yasak yurtdışına. F-35 güçlü bir uçak ama yurtdışına satışı yapılıyor. Bize gıcıklığına vermiyorlar. Malum siyasi durumlar;)
V-22 Osprey'den bahsediyorsunuz sanırım. Onun satışı yasak mıydı ya? Bir de F-35 o kadar da iyi bir uçak değil aslında Stealth özelliği çok iyi olmasına rağmen gövde içi silah deposunda çok az miktarda füze-bomba taşıyabiliyor. Biraz daha fazla taşımak istiyorsalar kanat altına takmak lazım o da stealth'ı bozar. Hem manevra kabiliyeti de pek iyi değil, fiyatı da cabası. Belli bir görev için üretilmiş aslında.

V-22 Osprey'den bahsediyorsunuz sanırım. Onun satışı yasak mıydı ya?
Son incelediğimde yasaktı evet. Osprey zaten gizlilik amacı falan değil daha çok helikopter+uçak karışımı görevleri esnek şekilde icra edebildiğinden değerli. Yani uçak kadar hızlı gidip helikopter gibi hover'da durarak indirme yapabilmesi etkinliğini çok yükseltiyor. Yoksa hayalet veya silah gücü değil olay. Vurucu gücü yok denecek gibi bir şey zaten. Sidedoor gunner etkin sadece o kadar neredeyse.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı