Soru: Rus Savaş Uçaklarının Kokpiti Neden Mavidir?

Rus Savaş Uçaklarının Kokpiti Neden Mavidir?

• Oy verenlerin toplamı
    104
  • Anket kapandı .
Hayır, saçmalığın dibi olurdu.

Dikkat ettiyseniz hiçbir uçağın içinde kırmızı ağırlık renklendirme göremezsiniz. Kırmızı havacılıkta hatanın eşitliğini karşılıyor ve normal olmayan durumlarda görevlilerin dikkatini çekmesi için kullanılıyor.

Kırmızı kokpitte kırmızı uyarılar dikkat çekmezdi. Ayrıca kırmızı insanı boğar, mavi kadar rahatlatıcı değildir.

Hiç uçak kokpitine bulunmadığım için pek dikkat etmedim. Kırmızıyla özleşmiş bir toplumun mavi renkli kokpit geleneği olmayacağını varsayarak a şıkkı değildir dedim.

Hiç uçak kokpitine bulunmadığım için pek dikkat etmedim. Kırmızıyla özleşmiş bir toplumun mavi renkli kokpit geleneği olmayacağını varsayarak a şıkkı değildir dedim.
Kokpite girmeye gerek yok. Emin ol buradaki 10 kişiden 9'u zaten hayatında kokpite girmemiştir. Merak ettiğin uçağın adını + kokpit yazarak kokpitinin görsellerini görebilirsin.

Kırmızı gelenekleri olsa da, alakasız ve olumsuzluk yaratacak bir alanda bunu kullanmanın hiçbir mantıklı tarafı yok.

Çok fazla manevra yaptın ve başın aşağıda uçuyorsun diyelim. O anda aklın karışabilir yerin ve gökyüzünün nerede olduğu konusunda. Bu şekilde düşmüş çok uçak var. Bunu bu şekilde engellemiş olamazlar mı?
Kasklarındaki vizör sayesinde bu sorunu ortadan kaldırmış olamazlar mı?

Kasklarındaki vizör sayesinde bu sorunu ortadan kaldırmış olamazlar mı?
Hayır. Pilot joystick'i bırakırsa uçak kendini düzeltir modern uçaklarda. Pilotun bir şey yapmasına gerek yok.

C ve D arasında kaldım ama D diyorum. Sovyetlerin seçimlerinde böyle kulağa tuhaf gelen nedenler olabiliyor. :D

Batıda neden kullanılmadı? Aslında DC serisi uçakların kokpitinde de turkuaz ya da yeşilimsi renk vardı sanırım ama savaş jetlerinde kullanılmadıysa da bunun fark yaratacak etkisi olmadığını düşünmüş olmaları olabilir.
Hocam Rus havacılık kültürü. Birde uzun uçuşlarda pilotun içinin daralmaması için.
C ve D arasında kaldım ama D diyorum. Sovyetlerin seçimlerinde böyle kulağa tuhaf gelen nedenler olabiliyor. :D.

Batıda neden kullanılmadı? Aslında DC serisi uçakların kokpitinde de turkuaz ya da yeşilimsi renk vardı sanırım ama savaş jetlerinde kullanılmadıysa da bunun fark yaratacak etkisi olmadığını düşünmüş olmaları olabilir.

Hocam savunma sanayi alanında ilginizden çoğa benziyor itki gibi şeyleri biliyorsunuz. Admin seçimleri için sizle görüşebilirim tabii isterseniz.

D bence. Açıkcası rengi beyaz veya siyah olsa göz yorar, kırmızı gibi ciddilikten uzak renkleri geçiyorum zaten onlar direkt gözü yorar : D. Ama bu renk nedense saatlerce baksam dahi gözümü yormazmış gibi geldi. Dezavantajı ise bence maviye yakın bir renk tam tersi benim kafamı karıştırırdı uçuş sırasında : D.

Geri
Yukarı